banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Osmanlı Denizciliği Sempozyumu 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu"na hazırlanıyor.

EĞİTİM 25.11.2016, 10:44 Nermin İstikbal
930
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu 

Osmanlı Denizciliği Sempozyum

Manisa Celal Bayar Üniversitesi "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu"na hazırlanıyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, T.C. Başbakanlık Türk Tarih Kurumu ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın destekleriyle "Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" düzenlenecek. 

Yurt içinden ve yurt dışından birbirinden değerli bilim insanlarının katılacağı sempozyum; tarih, edebiyat, dilbilim, sanat tarihi, antropoloji, sosyoloji, coğrafya, denizcilik, uluslararası ilişkiler ve iktisat gibi farklı alanları kapsayacak ve Cezayir’deki tarihsel mirasın, disiplinler arası bir bakış açısıyla değerlendirildiği araştırmalar sunulacak. 

1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sempozyumun açılış programı, 1 Aralık’ta Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 11.30’da gerçekleştirilecek ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Bostan tarafından “Osmanlı Akdeniz’i ve Barbaros Hayreddin Paşa” konulu açılış bildirisi sunulacak.

Bilim insanları ve araştırmacılar, Manisa Anemon Otel’de devam edecek olan 16 oturumda, 62 bildiri sunumu ile bilgi birikimlerini geleceğe taşıyacaklar. Sempozyumda sunulan bildiriler kitap olarak basılarak, konu hakkında bilgi sahibi olmak ve araştırma yapmak isteyen herkese önemli bir kaynak teşkil edecek.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü