banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

ODÜ’de denizcilik eğitiminde bir ilk

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Fatsa Meslek Yüksekokuluna hibe edilen TCSG 124 adlı Sahil Güvenlik gemisi, yapılan restorasyonlar sonucunda eğitim gemisine dönüştürüldü.Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu, denizcilik alanında...

EĞİTİM 11.08.2017, 13:47 13.08.2017, 10:05
683
ODÜ’de denizcilik eğitiminde bir ilk

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Fatsa Meslek Yüksekokuluna hibe edilen TCSG 124 adlı Sahil Güvenlik gemisi, yapılan restorasyonlar sonucunda eğitim gemisine dönüştürüldü.

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu, denizcilik alanında ilk ve örnek bir eğitim gemisi ile öğrencilerine daha donanımlı bir ortamda eğitim vermeyi hedefliyor. Bu kapsamda Meslek Yüksekokuluna Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından TCSG 124 adlı sahil güvenlik gemisi hibe edildi. Eğitim gemisi makine dairesinde 2 ana makine, 2 jeneratör ve yardımcı makinelerin tüm onarımı yapılarak çalışır duruma getirildi. Gemiye entegre edilen modern bilişim teknikleri ile donatılan makine dairesi simülatöründe öğrenciler ana makine, yardımcı ve elektrik makinelerindeki tüm uygulamaları birebir gerçeğe yakın senaryolar ile simüle ederek görme imkanına sahip olacak.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, denizcilik sektörünün Türkiye’de layık olduğu seviyeye ulaşmış olmamasının bu alanda daha çok çalışılması gerektiğini ortaya koyduğunu hataırlattı. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de denizcilik sektörünün layık olduğu yere ulaştırılması için yürütülen çalışmalara üniversite olarak kurdukları laboratuvarlar ve yürüttükleri araştırma faaliyetleriyle katkı sağladıklarını belirten Yarılgaç, “Eğer sektörde söz sahibi olunmak isteniyorsa bütün paydaşlar tarafından yetişmiş elemana yani insan kaynağına gereken önem verilmelidir. Eğitim kurumları olarak da üniversiteler bu amaca yönelik mücadelelerini sürdürmektedirler. Bu bağlamda öğrencilerimizin yetişmesinde önemli bir rol üstlenecek olan eğitim gemisinin üniversitemize Sahil Güvenlik Komutanlığınca hibe edilmesi sevindirici bir gelişmedir. Sahil Güvenlik Komutanlığına, eğitime vermiş olduğu bu destekten dolayı kurumum adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
30
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü