banner191

banner148

banner179

banner176

Mülteci ailelerin çocuklarına yönelik ‘Ben de oynamak istiyorum’ projesi tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği, Trabzon Düşünce Derneği’nin (TODA) yürüttüğü Mülteci Ailelerin Çocuklarının gezi ve Oyun yoluyla topluma entegrasyonu konulu ’’Bende Oynamak İstiyorum’’ isimli proje tanıtımı gerçekleşti.Projede...

EĞİTİM 09.10.2017, 09:44
Mülteci ailelerin çocuklarına yönelik ‘Ben de oynamak istiyorum’ projesi tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği, Trabzon Düşünce Derneği’nin (TODA) yürüttüğü Mülteci Ailelerin Çocuklarının gezi ve Oyun yoluyla topluma entegrasyonu konulu ’’Bende Oynamak İstiyorum’’ isimli proje tanıtımı gerçekleşti.

Projede bir konuşma yapan AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, “Siz güzel çocuklar, vatanınızdan kopup geldiğiniz topraklarımızda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve fikirleri var olduğu müddetçe misafirimizsiniz. Yeriniz başımızın üstüdür. Rahat olun’’ dedi.

Projeye önayak olan isimlerden olan eğitimci Arslan Balta ise yaptığı konuşmada “Bilindiği üzere sığınmacılarla ilgili yapılan mevcut çalışmaların ekserisi maddi, yemek ve giyim ihtiyaçları üzerinden yapılmaktadır. Aslında bu tablo, insani açıdan değerlendirilirse sorunlu gibi gözükmektedir. Bu insanları sadece yeme-içme, giyinme ve barınma açısından ihtiyaçlı görmek doğru değildir. Bu insanların sorunları eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan yaşadıkları psikolojik travmaya kadar göz önünde bulundurulmalıdır. Hedefimiz toplumsal barışa zarar verebilecek potansiyel tehlikelerin eğitim yoluyla önüne geçmektir” diye konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?