Mülteci ailelerin çocuklarına yönelik ‘Ben de oynamak istiyorum’ projesi tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği, Trabzon Düşünce Derneği’nin (TODA) yürüttüğü Mülteci Ailelerin Çocuklarının gezi ve Oyun yoluyla topluma entegrasyonu konulu ’’Bende Oynamak İstiyorum’’ isimli proje tanıtımı gerçekleşti.Projede...

Mülteci ailelerin çocuklarına yönelik ‘Ben de oynamak istiyorum’ projesi tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği, Trabzon Düşünce Derneği’nin (TODA) yürüttüğü Mülteci Ailelerin Çocuklarının gezi ve Oyun yoluyla topluma entegrasyonu konulu ’’Bende Oynamak İstiyorum’’ isimli proje tanıtımı gerçekleşti.

Projede bir konuşma yapan AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, “Siz güzel çocuklar, vatanınızdan kopup geldiğiniz topraklarımızda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve fikirleri var olduğu müddetçe misafirimizsiniz. Yeriniz başımızın üstüdür. Rahat olun’’ dedi.

Projeye önayak olan isimlerden olan eğitimci Arslan Balta ise yaptığı konuşmada “Bilindiği üzere sığınmacılarla ilgili yapılan mevcut çalışmaların ekserisi maddi, yemek ve giyim ihtiyaçları üzerinden yapılmaktadır. Aslında bu tablo, insani açıdan değerlendirilirse sorunlu gibi gözükmektedir. Bu insanları sadece yeme-içme, giyinme ve barınma açısından ihtiyaçlı görmek doğru değildir. Bu insanların sorunları eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan yaşadıkları psikolojik travmaya kadar göz önünde bulundurulmalıdır. Hedefimiz toplumsal barışa zarar verebilecek potansiyel tehlikelerin eğitim yoluyla önüne geçmektir” diye konuştu.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176