banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

LUCENT Denizcilik Koordinatörlüğünde Erasmus Projesi Kabul Edildi

“Searching the Extensive Application at Maritime Protocol - SEAMAP” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (Yenilik Geliştirme) projesi, Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla, Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile, Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek. 

EĞİTİM 28.11.2017, 17:56 28.11.2017, 19:52 Nermin İstikbal
1148
LUCENT Denizcilik Koordinatörlüğünde Erasmus Projesi Kabul Edildi

LUCENT DENİZCİLİK KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ERASMUS PROJESİ KABUL EDİLDİ

“Searching the Extensive Application at Maritime Protocol - SEAMAP” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (Yenilik Geliştirme) projesi, Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla, Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile, Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek. 

SEAMAP projesinin ortakları arasında; proje üretimi, yönetimi ve yaygınlaştırma konularında deneyimli Tuzla Kaymakamlığı, denizcilik, enerji, ulaşım ve lojistik, inşaat, imalat ve savunma sanayi sektörlerinde klaslama, sertifikasyon ve sistem belgelendirme hizmetleri veren merkezi Tuzla - İstanbul’da bulunan Türk Loydu, İspanya’nın Mayorka adasından tekne-yat kaptanlığı konularında eğitimler veren Sea Teach, Romanya’dan Constanta (Köstence) Denizcilik Üniversitesi, Polonya’dan yazılım ve BIT alanında deneyimli Danmar Computers, Almanya’nın Hamburg şehrinden denizcilik sektöründe AR-GE ve inovasyon konularında faaliyet gösteren The Center of Maritime Technologies (CMT) yer almaktadır.

Bilindiği üzere dünyada, taşımacılığın %90’ı deniz taşımacılığı olarak yapılmasından dolayı denizcilik sektöründe hem karada hem de denizde kaliteli iş gücüne çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Buradaki en önemli öncelik; “doğru işe, doğru personel” istihdamıdır. Denizcilik endüstrisi, özellikle Avrupa’da nitelikli personelin doğru işe yerleştirme konusunda önemli eksiklerin olduğu bir sektördür. Deniz taşımacılığı sektöründeki büyümeden, personelin uluslararası mesleki tanınırlığının yeterli olmamasında, girişimcilik faaliyetlerinin azlığından dolayı denizcilik sektöründe personel ihtiyacı sürekli devam etmektedir.

"Proje paydaşları bir araya getirecek"

Projenin başvuru döneminde ve hayata geçmesinde önemli katkıları olan Tuzla Kaymakamlığı Proje Üretim ve Yönetim Merkezi Proje Koordinatörü Yalçın Kuzören; SEAMAP projesinin denizcilik sektöründeki bütün paydaşları bir araya getirecek önemli bir proje olduğunu ifade etti.

"Sektörün gelişmesine katkı sağlayacak"

Projenin yasal başvuru sahibi ve koordinatörü Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş’nin Genel Müdürü İlker Atağ’ın deniz ulaşımı ve lojistik alanında koordinasyon deneyimi ile projenin şekillenmesinde ve projede yer alan iştirakçileri bir araya getirmesi ile SEAMAP projesine önemli katkılar sunmuştur. İlker Atağ; Denizcilik sektöründe kariyer, eğitim ve girişimcilik imkanlarının en doğru şekilde buluşturacak böyle bir platformun kurulacak olmasının sektörün gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti.

SEAMAP projesi ile eğitim, kalifiye personel, denizcilik sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar ile işbirliğini sağlayarak sektörel iş gücü, kariyer, girişimcilik ve eğitim imkanları konularında farkındalık yaratarak, denizcilik alandaki tüm paydaşları aynı platformda buluşturma hedeflenmektedir.

www.denizhaber.com'un da başından beri desteklediği SEAMAP projesinin 4 temel amacı bulunmaktadır:

- Uluslararası denizcilik sektöründeki kariyer olanaklarının ve personel niteliklerini tanınmasına destek sağlayarak, mesleki eğitim ve iş dünyası arasında işbirliğini arttırmak ve dolayısıyla denizcilik alanında eğitim almak, çalışmak, girişimcilik faaliyetlerinde bulunmak isteyen kişileri, eğitim kuruluşları ve işverenler ile buluşturmak,

- Gemiadamı ve denizcilik sektöründe çalışan diğer tüm personelin niteliklerine uygun sektörel iş fırsatlarını tek platformda toplamak,

- Denizcilik hizmet sektörü, gemi inşaa endüstrisi alanında girişimcilik berecilerini arttırmak için ihtiyaç analizi çalışmasını gerçekleştirmek ve girişimcilik eğitimi kursu materyalleri geliştirmek,

- Denizcilik sektöründe iş arayanlarla, işe alım ve yerleştirme kuruluşlarını bir araya getirecek web tabanlı bir platform geliştirmek, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli personelin iş bulmalarına, girişimcilik becerilerini ve mesleki yeterliliklerini arttırmalarına destek olmak.

Projenin amaçları doğrultusunda denizcilik sektöründeki kariyer, mesleki gelişim ve girişimcilik alanlarında önemli bir yenilik geliştirme projesi olarak gerçekleşecek Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar projesi olan SEAMAP 24 ay sürecektir.

Projenin başlangıç toplantısı, proje koordinatörü Lucent Denizcilik evsahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecektir.

Yorumlar (1)
Mustafa Altunç 4 yıl önce
Tebrik eder, başarılarınızın devamı dileklerimle gözlerinizden öperim...
34
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü