banner191

banner148

banner179

banner176

KÜDENFOR: “Türk Balıkçılığının 21. Yüzyıl Hedefleri ne olmalıdır?’’

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu 27 Nisan 2016 günü Rahmi M. Koç Müzesi Konferans Salonu’nda, “Türk Balıkçılığının 21’nci Yüzyıl Hedefleri ne olmalıdır?’’ konulu bir çalıştay organize etti.

EĞİTİM 07.05.2016, 22:32 07.05.2016, 22:41 Nermin İstikbal
KÜDENFOR: “Türk Balıkçılığının 21. Yüzyıl Hedefleri ne olmalıdır?’’
Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu; “Türk Balıkçılığının 21’nci Yüzyıl Hedefleri ne olmalıdır?’’

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu 27 Nisan 2016 günü Rahmi M. Koç Müzesi Konferans Salonu’nda, “Türk Balıkçılığının 21’nci Yüzyıl Hedefleri ne olmalıdır?’’ konulu bir çalıştay organize etti.

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu, denizcilik gücünü oluşturan tüm alt sahaları birer birer incelemeye ve ilgili tüm paydaşları bir araya getirmeye devam ediyor. Forum, dördüncü çalıştayını ’’Türk Balıkçılığının 21’nci yüzyıl hedefleri’’ konusunda 27 Nisan 2016 tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirdi. Denizcilik alanında akademik/bilimsel yaklaşımlar geliştirerek, “halkımız ve devletimizle denizcileşmek’’ idealine hizmet etmek prensibiyle yapılan seri çalıştayların dördüncüsünde, Türk balıkçılığı ve su ürünleri yetiştiriciliğine değişik alanlarda katkı sağlayan kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünyanın temsilcileri Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu çatısı altında bir araya geldi.

Balıkçılığımızın geleceği 17 bildiriyle değerlendirildi. ‘’Küresel ve Bölgesel Durum’’ ve ‘’21nci yüzyılda Türk Balıkçılığının vizyonu’’ başlıkları altında iki ayrı oturumda icra edilen çalıştayda, balıkçılığımızın kapsamlı analizi konunun uzmanları tarafından tartışıldı. Çalıştayda 18 üst seviye bürokrat, akademisyen, araştırmacı, meslek grubu ve STK temsilcisi tarafından kapsamlı analizler içeren sunumlar yapıldı.

Forum direktörü Emekli Amiral Cem Gürdeniz, 120 katılımcıyla yürütülen çalıştaydan çıkarılan sonuçların, halen zor günler geçiren balıkçılığımızın çevre ve doğayla uyumlu şekilde sürdürülebilirliğine ve fert başına 7 kg olan balık tüketiminin artışına olanak sağlayacak perspektiflere ışık tutmasına katkı sağlamak üzere başta kamu olmak üzere, balıkçılık ve su ürünleri sektörünü ilgilendiren tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağını belirtti. Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu, denizcilik gücünün değişik alt alanlarını bu tip akademik faaliyetlerle incelemeye ve Türkiye’nin denizcileşmesine yeni fikirler üreterek katkı sağlamaya devam edecektir.

Forum beşinci çalıştayını “Türk Gemi İnşa Sanayi” üzerine 25 Mayıs 2016’da Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Tuzla’da icra edecek.
Yorumlar (1)
VİTAMİN HAPLARI. 3 yıl önce
DENİZLERİMİZİN KIYISI BULUNAN BÖLGELERDE KIYI YERLERDEN AÇIK DENİZ ALANI OLAN MESAFE 3MİL DEN İÇERİSİNDE TÜM AĞ BALIKÇILIĞIN YASAKLANMASI. BALIKLARIN AÇIK DENİZDE OLAN YERLEREDE KOORDİNATLAR OLARAK BARINMA ALANLARI İÇİN YERLER KONULMALI. BU YERLERİNDE KONTROLLER İÇERİSİNDE YERLERİN DEĞİŞTİRİLEREK YENİ YER ALANLARI TESBİT YAPILARAK ZAMANLA DEĞİŞTİRİLMESİ UYGULANMASINA GİDİLMESİ. AÇIK DENİZLERDE AĞLARIN DİPLERİNDE TROL GİBİ BENZERİ AĞLAR ALTLARI BOĞULARAK KAPATILMAMASINI. BALIKLARIN KAÇMA OLANAĞI BULUNMASI GEREKLİ. TÜM TROLCULUĞUN TAMAMANEN YASAKLANMASI GEREKLİ.
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?