banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Kırıkkale Üniversitesinde 25. yıl etkinlikleri başladı

Kırıkkale Üniversitesinin kuruluşunun 25. yılı konserden panele çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.Kırıkkale Üniversitesi 25. yıl kutlamalarının startı düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof....

EĞİTİM 22.05.2017, 16:58
69
Kırıkkale Üniversitesinde 25. yıl etkinlikleri başladı

Kırıkkale Üniversitesinin kuruluşunun 25. yılı konserden panele çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kırıkkale Üniversitesi 25. yıl kutlamalarının startı düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, üniversitelerin bahar dönemlerinin en canlı dönemi olduğuna değindi. Bilimsel, sportif ve kültürel etkinliklerin yoğunluğunun bu dönemde arttığına değinen Yıldız, “25. yıl etkinlikleri de bu programların 4 gün içerisinde daha yoğun olarak sergilendiği programlar olarak huzurlarınızda. Programda halk oyunları muhtelif sanat etkinlikleri, konferanslar, söyleşiler, konserler var. Özellikle konserlere dikkatiniz çekmek istiyorum. Öğrencilerimiz bizi ünlü sanatçı daveti yönünde hep sıkıştırırlar, neden bir sanatçı konseri tertip etmiyorsunuz diye. Onu aratmayacak belki ondan daha kaliteli müzik etkinliklerimiz var” dedi.

“Üniversitemiz 30 binden fazla öğrenciye hitap ediyor”

Törende üniversitenin 30 bin civarı öğrenciye hizmet sunduğundan söz eden Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Üniversitemizde 3 bin civarı öğretim üyemiz var, bu da ciddi bir rakam. Üniversiteden mezun olan üniversite dolayısıyla Kırıkkale’ye gelip Kırıkkale’de yaşayan havasını suyunu içen, soluyan öğrenci kardeşlerimiz, biz biliyoruz ki yarın iş hayatına atıldıkları zaman, hayata atıldıkları zaman, Kırıkkale’nin birer manevi elçisi olacaklar. Çalıştıkları yerlerde Kırıkkale’nin adı geçtiği zaman, Kırıkkale’nin işi olduğu zaman, biraz daha önem verecekler, biraz daha hassasiyet gösterecekler. Tabii bunları paraya dökmek, değerlendirmek çok zor, bunların hepsi çok uzun yıllar içerisinde olacak şeyler, üniversite bu bakımdan Kırıkkale için hakikaten çok önemli. Bizler üniversitemizin büyümesiyle gelişme çok gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Törende üniversiteler arası yarışmalarda ilk kez yer bulan Kırıkkale Üniversitesi Halk Oyunları Grubu halay gösterisi sergilediler. Halk oyunları ekibinin gösterisi sonrası tören katılımcıları Kırıkkale Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulunda açılan resim ve grafik sergisini gezdiler. Etkinlikler 25 Mayıs Perşembe gününe kadar çeşitli dallardan etkinliklerle devam edecek.

Törene ayrıca, Kırıkkale İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
banner255
2
hafif kar yağışlı
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü