Kemer'de Denizcilik Fakültesi açılıyor

Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan denizcilik fakültesi için tahsis edilen binada hazırlıklar sürüyor.

Kemer'de Denizcilik Fakültesi açılıyor

Kemer'de Denizcilik Fakültesi açılıyor

Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan denizcilik fakültesi için tahsis edilen binada hazırlıklar sürüyor.

Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan denizcilik fakültesi için tahsis edilen binada hazırlıklar sürüyor.AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, KemerKaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ve AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Minta ile denizcilik fakültesi için tahsis edilen binada incelemelerde bulundu.

Binayı gezen Uslu, "Gereken tadilat çalışmaları bittiğinde Kemer ilçemiz şehir merkezinde denizcilik fakültesi binasına kavuşacak." dedi. Bina tadilatından açılış iznine kadar gerekli desteği ve takibi sağlayacaklarını ifade eden Uslu, "Denizcilik fakültemiz şimdiden Kemer'e hayırlı olsun." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Memlekete denizcilik fakültesi değil, büyük ve güçlü denizcilik firmaları lazım. Zaten yeterince denizcilik faküktesi yüksekokul ve liseler var. Mezunlar simsarların ellerinde zayi oluyorlar.

Grecale
Grecale - 2 yıl Önce

Abdullah beyin yorumları son derece yerinde önemli olan mevcut gemiadamlarının düzgün ve iyi şartlarda istihdam edilmesidir.Piyasada halihazırda maaşını alamayan ve indiği firmaya tekrar döneceği belirsizliğini koruyan arkadaşlarımız mevcut.Öncelikli olarak bunun çözülmesi ve para kazanan bütün Denizcilik işletmelerinin kendi kasalarının yanı sıra , çalışan personelinin maddi manevi ihtiyaçlarınıda karşılıyor olması gerekmektedir.

DENİZCİ
DENİZCİ - 2 yıl Önce

Hakikaten çok merak ediyorum ülkemizde bir fakültenin açılmasına kim veya kimler neye göre hangi bilimsel verilere veya belirlenmiş ihtiyaçlara göre karar veriyor. Bence de artık yeterince fakülte açılmış durumda sanırım Gaziantepede açıldı. önemli olan fakülteden ziyade emek ve yıllarını verip buradan mezunlara iş bulmak lazım bide hakikaten ihtiyaç varsa açmak lazım bu işler bu kadar basit olmamalı Burada Yök bu konuda bilimsel çalışmalı. bölüm isimlerinde titizliğe yani fakültenin isteğine göre değilde bilimsellik ne diyorsa ona göre bölüm isimleri belirlenmeli bunu bir komisyon belirlemeli. Olan ne fakülte kafasına göre bir isim belirliyor yök bunu onaylıyor. ö
- Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (Dokuz Eylül Üniversitesi),
- Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi (Yakın Doğu Üniversitesi),
- Deniz ve Liman İşletmeciliği (Pirireis Üniversitesi)
bunların hepsi 4 yıllık bölümler ama kafası esen farklı bir isim koymuş oysaki aynı işi yapıyorlar benzer dersleri görüyorlar ama isimleri

Erkan
Erkan - 2 yıl Önce

Ydo lular buna hic sevinmeyecek.gitti pastadan bi dilim daha

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176