Katar Deniz Harp Okulu, Piri Reis Üniversitesi desteğiyle eğitime başlıyor

Katar Deniz Harp Okulu (Mohammed Bin Ghanim Al-Ghanim Naval Academ), Piri Reis Üniversitesi işbirliği ve desteğiyle eğitime başlıyor.

Katar Deniz Harp Okulu, Piri Reis Üniversitesi desteğiyle eğitime başlıyor

Katar Deniz Harp Okulu, Piri Reis Üniversitesi desteğiyle eğitime başlıyor

Katar Deniz Harp Okulu (Mohammed Bin Ghanim Al-Ghanim Naval Academ), Piri Reis Üniversitesi işbirliği ve desteğiyle eğitime başlıyor.

"Pîrî Reis Üniversitesi tarafından Katar Silahlı Kuvvetlerine uluslararası standartlar çerçevesinde en üst derecede denizcilik eğitimi sağlanması konusunda 2018 yılında anlaşma imzalanmıştı. Anlaşma ile Katar Deniz Kuvvetleri’ne bağlı 4 programdan oluşacak Akademinin (Deniz Harp Okulu) oluşumu ve işletilmesinde Pîrî Reis Üniversitesi 6 yıllık eğitim hizmeti verecektir. Akademinin Katar, Doha’da yapılan  açılış törenine (11 Şubat 2019 )  çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

Açılış törenine Katar Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Abdullah Hassan Al-Sulaiti, Katar  Silahlı Kuvvetler Eğitim Komutan Tümgeneral Nasser Al Hammadi,Katar  Kara Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Fahad Mubarak A.Al-Khayareen, Katar Deniz Harp Akademisi Komutanı Amiral Khalid N.Al-Hajri, T.C. Doha Büyükelçisi Fikret Özer, Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve çok sayıda Katar Silahlı Kuvvetleri üyesi komutan, akademisyen ve öğrenci katıldı.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan da Katar Deniz Harp Okulu’nun açılışında bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Erdoğan, konuşmasında; “Piri Reis’ten, Barbaros Hayrettin Paşa’dan, Mustafa Kemal Atatürk’ten, Çanakkale Zaferi’nden ve Piri Reis Üniversitesi’nin kuruluşundan bugünlere Türk denizciliğinin ve eğitim dünyasının tecrübesini Katar ile paylaşmaktan onur duyuyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Sayın Bakanlarımız ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ  ve tüm denizcilik camiasının desteği ile en iyi şekilde bu işbirliği ve dostluğu sürdüreceğiz. Katarlı dostlarımıza bize güvenlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türk denizcilik ve yükseköğretim camiasının harmanlandığı ve denizcilik alanında   “know how” merkezi haline gelen Üniversitemizin 11. Kuruluş Yıldönümünü de bu vesileyle kutlar, Pîrî Reis Üniversitesi Ailesi olarak nice başarılarla dolu yıllar diler, büyük bir özveri ve emekle Piri Reis Üniversitesi’nin bugünlere gelmesinde katkısı olan tüm akademik, idari personele ve öğrencilerimize içtenlikle teşekkür ederim.” diyerek konuşmalarını bitirdi."

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Sarıoğlu
Selim Sarıoğlu - 5 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun da Piri Reis Üniversitesi hangi Harp Okulu açacak tecrübeyle bu işe soyunmuş onu anlamadım. Bünyesinde Amiraller , Kurmay Subaylar vesaire mi var Piri Reis Üniversitesinin. Yoksa haber başlığımı abartılı. Sanırım öyle.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176