banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Teçhizatı Test Merkezi 

 İTÜ Denizcilik Fakültesinde 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak "Geleneksel Balık Günü" etkinliği esnasında Gemi Teçhizatı Test Merkezi binasında devam eden test kabiliyetlerini genişletme çalışmaları kapsamında aşağıdaki faaliyetler hakkında bilgi verilecek.

EĞİTİM 28.11.2019, 20:20 28.11.2019, 20:42 Nermin İstikbal
İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Teçhizatı Test Merkezi 

İTÜ DF Gemi Teçhizatı Test Merkezi 

İTÜ Denizcilik Fakültesinde 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak "Geleneksel Balık Günü" etkinliği esnasında Gemi Teçhizatı Test Merkezi binasında devam eden test kabiliyetlerini genişletme çalışmaları kapsamında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verilecek.

Türkiye’de Denizcilik Sektörüne hizmet verecek test merkezinin kurularak sektörün yurtdışına olan bağımlılığının azaltılması ve gemi inşa yan sanayisinin üretim odaklı gelişmesine katkı sağlamak amaçlarıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi (İTÜDF) Gemi Teçhizatı Test Merkezi (GTTM) kurulumu İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Projesi olarak  2014 yılında hayata geçirildi.

GTTM kurulması ile kısa vadede gemi teçhizatı üreticilerinin belgelendirme için gereken test hizmetinin alınmasında yurtiçinde birçok yere başvurmalarının yanı sıra yurtdışındaki test merkezlerine olan bağımlılıkların azaltılması, uzun vadede ise bu bağımlılığın tamamen ortadan kaldırılması ve GTTM’nin yurtdışındaki gemi teçhizatı üreticilerine de test hizmeti verebilecek duruma getirilmesi hedefleniyor.

 İTÜ Denizcilik Fakültesinde 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak "Geleneksel Balık Günü" etkinliği esnasında Gemi Teçhizatı Test Merkezi binasında devam eden test kabiliyelerini genişletme çalışmaları kapsamında yapılan aşağıdaki faaliyetler hakkında bilgi verileceği duyuruldu.
- Yeni test kabiliyetleri kapsanması amacıyla yeni laboratuvar binası yapımı
- Intermediate Bulk Container (IBC) ürünlerini test edebilme kabiliyeti (IBC titreşimleri dahil)
- Ürünler için tüm ürün testlerinin aynı test merkezinde yapılabilmesi amacıyla kapsam genişletilmesi
- Titreşim testleri kabiliyeti kazandırılması

- Test Merkezi’nin daha kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıya dönüştürülmesi (UYGAR Merkezi Başvurusu İTÜ Rektörlüğü'nce onaylanmış ve resmi gazetede yayınlanmak üzere YÖK'e gönderilmiştir)
- Yeni belgelendirme yetkisi kazanımları sağlanması
- Tanıtım faaliyetleri ile tanınma sağlanması
- Sektörlerimizin küreselleşmelerine destek hizmetlerimizin artırılması:
- Test ve test standartları içeren konularda sürdürülebilir sektörel eğitimler verilmesi

Fakülteden, Test Merkezi binası yapılmasında sektörde faaliyet gösteren firma ve şahıslardan da desteklerin sürmekte olduğu bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102