banner191

banner148

banner179

banner176

"Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu Konferans

Denizcilik camiasının duayenlerinden; Yüksek Denizcilik Okulu'nun unutulmaz "Protokol" dersi hocası Halit Gürdeniz'in aramızdan ayrılışının 12. yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla kampüsünde  "Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu Konferans ile anıldı.

EĞİTİM 29.04.2019, 22:08 29.04.2019, 23:05 Nermin İstikbal
"Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu Konferans

"Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu Konferans

İTÜ Denizcilik Fakültesi ,Yüksek Denizcilik Okulu'nun unutulmaz "Protokol" dersi hocası Halit Gürdeniz'i unutmadı. 30 Nisan 2007'de hayata veda eden Halit Gürdeniz için bir anma konferansı gerçekleştirildi.

Denizcilik camiasının duayenlerinden; Yüksek Denizcilik Okulu'nun unutulmaz "Protokol" dersi hocası Halit Gürdeniz'in aramızdan ayrılışının 12. yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla kampüsünde, oğlu E.Amiral Cem Gürdeniz tarafından verilen; "Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu Konferans ile anıldı.

Konferansa, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, DEFAV Başkanı Erkan Dereli, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın, DEFAV Başkanı İlker Meşe, sektör temsilcileri Halit Gürdeniz'in Yüksek Denizcilik Okulundan arkadaşı Kaptan Refik Akdoğan, öğretim üyeleri, akademisyenler öğrenciler katıldı. 

"Eserleri referans alınmaya devam ediyor"

Konferansın açılış konuşmasını Dekan Prof Oğuz Salim Söğüt yaptı. Prof. Söğüt konuşmasında "1948- 49 mezunu makine bölümü mezunlarımızdan ve Yüksek Denizcilik Okulunda ve tabii devamında İTÜ Denizcilik Fakültesinde,  1974 yılından 1996 yılına kadar Öğretim Üyeliği yaptı ve değerli eserler bıraktı hocamız. Özellikle iki tanesi çok referans alındı ve alınmaya devam ediyor." dedi.

Prof.Dr. Oğuz Salim Söğüt'ün açılış konuşmasından sonra E. Amiral Cem Gürdeniz'in "Halit Gürdeniz'in rotasında Zor Anları Yönetmek" konulu konferansına geçildi.

Amiral Gürdeniz'in, Başarı, Liderlik, zor anları yönetmek, konulu konferansı ilgiyle izlendi. 

Halit Gürdeniz; 1949 yılında Makine bölümünden mezun olduğu okulda daha sonra hoca olarak görev yapmış; denizciliğin örf ve adetlerinin ne kadar önemli olduğunu öğrencilerine aşılamış, 30 yıldan fazla emek verdiği "her bakımdan iyi bir kaptan ve baş mühendis yetiştirilmesi" emelinden hiç vazgeçmemişti.

Halit Gürdeniz; D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş. Denizcilik Bankasında Başmüfettişlik görevinde bulunmuş ve bu görevden emekli olmuştu.

Yorumlar (2)
Ayşe Gürdeniz 3 ay önce
Bütün katılımcılara canım babacığım adına gösterdikleri vefadan ötürü tşkr ediyorum ve vefatından bugüne kadar sonradan görüştüğüm kişilerde içten sevgiyi ve saygıyı hep hissettim çok doğru dostluklar kurmuş ne mutlu bence yaşama anlam katmak bu olsa gerek nurlarda yatsın????????????
Ünal GÜL 3 ay önce
Çocuklarından birini yakinen tanımış olmak , Halit GÜRDENİZ Beyin hatırasına saygı duymak için bence yeterli ...
28°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?