banner191

banner148

banner179

banner176

GAÜ Burs Sıralama Sınavı 30 Haziran’da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Liseleri’nden mezun olmuş yükseköğrenimin tüm öğrenci adaylarının girebileceği uluslararası burslu üniversite eğitimi için son başvuru tarihinin 29 Haziran olduğu açıklandı.GAÜ’de yüksek öğrenim...

EĞİTİM 22.05.2017, 11:36
GAÜ Burs Sıralama Sınavı 30 Haziran’da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Liseleri’nden mezun olmuş yükseköğrenimin tüm öğrenci adaylarının girebileceği uluslararası burslu üniversite eğitimi için son başvuru tarihinin 29 Haziran olduğu açıklandı.

GAÜ’de yüksek öğrenim hakkı kazanacak öğrenci adayları, eğitimlerine yurtdışı kampüslerde devam etme hakkını kullanabilecek.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), KKTC Liseleri’nden mezun olmuş yüksek öğrenimin tüm öğrenci adaylarının; Merkez ve yurtdışı kampüslerde kesintisiz 7 yıl özel burs olanağından da faydalanabileceklerini açıkladı. Gerçekleştirilecek bursluluk sınavı sonucunda; toplam 750 öğrenci adayı tam burs kategorisinden, yüzde 75 ve yarım burs kategorisine kadar sıralanacak.

Başvurular 29 Haziran’da son buluyor

GAÜ’den yapılan açıklamada, 30 Haziran Cuma günü GAÜ Girne Kampüsü’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecek 2017 Kıtalararası Burs Sınavı’nın iki kategoriden oluştuğu belirtildi.

Buna göre, liselerinde Türkçe eğitim-öğretim gören adayların, YGS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahip olduğu belirtilerek, birinci kategorinin bu adayları kapsadığı bildirildi. Sınav kitapçığında 40 Türkçe, 40 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 sorunun bulunacağı vurgulanan açıklamada; ikinci kategorinin ise özellikle kolejlerde İngilizce eğitim gören adaylara yönelik hazırlanacağı vurgulandı.

Adayların alanlarına göre bu kategorideki adaylar; ARTS veya SCIENCE kitapçıklarından birini yanıtlamak üzere tercih edebilecekler. İngilizce sınav kitapçıklarının da 160 sorudan oluştuğu ve sınav süresinin de 160 dakika olduğu ifade edilen açıklamada, yanlış cevapların doğru cevapları etkilemeyeceği, sadece doğru yanıt sayısına göre puanlama yapılacağı da dile getirildi.

Burs ve Giriş Sınavı ile ilgili detaylı bilginin; Girne Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yüz yüze veya www.gau.edu.tr ile kayıt@gau.edu.tr adreslerinden elektronik ortamdan alınabileceği belirtildi. Açıklamada 650 20 00 (dahili: 1185-1179-1221-1198) no’lu telefon numaralarından rehberlik hizmeti alınabileceği de kaydedildi.
Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?