banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Burhaniye'de denizde yaralı kurtarma tatbikatı yapıldı

(Deniz Haber. Com) Balıkesir'in Burhaniye ilçesindeki yat limanında düzenlenen tatbikata katılan 79 personel, senaryo gereği, çatışan iki gemide yaralananları botlarla karaya çıkardı.

EĞİTİM 11.03.2017, 11:04 Nermin İstikbal
Burhaniye'de denizde yaralı kurtarma tatbikatı yapıldı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesindeki yat limanında düzenlenen tatbikata katılan 79 personel, senaryo gereği, çatışan iki gemide yaralananları botlarla karaya çıkardı. 

Burhaniye Yat Limanı'nda Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve İtfaiye ekipleri tarafından denizden yaralı kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikatta görev alan 79 personel, denizde çatışan iki gemide yaralananları botlarla karaya çıkardı. 

Tatbikatın üç aşamalı olduğunu anlatan UMKE Birim Sorumlusu Recep Ceylan, "Deniz taşıtlarının çarpışması sonucunda yaralananlara müdahale tatbikatını yapıyoruz. Tatbikatımıza, UMKE'den 55, itfaiyeden 16, AFAD'dan 8 personel katılıyor. Tatbikata destek olan Balıkesir  Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı'na teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız" dedi. 

İtfaiye Sorumlusu Ahmet Yalvaç ise, zodyak bot ve dalgıç ekipler ile denizde boğulma vakaları ve can kurtarma vakalarına müdahale edip arazilerde arama kurtarma faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti. Yalvaç, bununla ilgili her türlü eğitimlerin devam edeceğini birimlerle olan istişarelerin süreceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?