banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Artık broker de eğitecekler

Girne Amerikan Üniversitesi, Yüksek öğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, 2019-2020 Akademik yılında Meslek Yüksek okulu bünyesinde, Deniz Brokerliği ile Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümlerini ekledi.

EĞİTİM 18.07.2019, 23:16 Nermin İstikbal
271
Artık broker de eğitecekler

Artık broker de eğitecekler

Girne Amerikan Üniversitesi, Yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, 2019-2020 Akademik yılında Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Deniz Brokerliği ile Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümlerini ekledi.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAU) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Dr.Bayram Ali Tavlayan yeni akademik yılında öğrenci alımına başlayacak olan Deniz Brokerliği ve Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümleri ile ilgili, açıklamalarda bulundu.

GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Dr.Bayram Ali Tavlayan, Deniz Brokerliği ve Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda;

“Girne Amerikan Üniversitesi, Deniz Brokerliği (Türkçe) ön lisans programından mezun olan öğrenciler deniz, turizm, yat ve marinacılık gibi alanlarda hizmet verebilecek. Konusunda uzmanlaşmış gerekli donanıma ve beceriye sahip, modern çağın gelişmelerini takip edebilen ara eleman olacaklardır. Deniz Brokeri ünvanı alacak öğrenciler başta kendine has özellikleri olan brokerlik olmak üzere; denizcilik sektörünün her kesiminde hizmet edebilecek donanıma sahip olacaklardır. Mezunlar uluslararası alanda faaliyet gösteren gemi brokerliği, gemi acenteliği, gemi sigortacılığı, dış ticaret, freight, forwarder ve armatörlük şirketlerinde, liman ve terminallerde broker ve charterer olarak çalışabilecektir. Deniz Ulaştırma ve İşletme (Türkçe) önlisans programından mezun olan öğrenciler ise, “Deniz İşletmecisi” unvanını alacaklardır. Mezuniyet sonrası staj ve gerekli sınavda başarılı olmaları durumunda 3000 grostona kadar gemilerde Sınırlı Vardiya Zabiti unvanını alabilirler” dedi.

Dr. Bayram Ali Tavlayan, GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu eğitim sistemi hakkında ki açıklamalarında;  “Öğrencilerimiz mezun olabilmek için  toplam 30 iş günlük staj yapmaktadırlar. Gemi, denizcilik kurum ve kuruluşları, denizcilik acentaları, tersane veya gemi onarım tesisleri önemli teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesinde önemli yer tutmaktadır. Öğrencilerimizin staj yapmalarını kolaylaştırmak üzere muhtelif denizcilik firmalarıi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Tavlayan, öğrencilere eğitimleri süresince sektöre hakim olmaları içi çeşitli geziler ve kariyer günleri düzenlediklerine vurgu yaparak; “KKTC ve  Türkiye’deki önemli kurum ve kuruşlara, şirketlere ve  tersanelere inceleme gezileri düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra, bahse konu kurum  ve kuruluşlardan uzmanlar okulumuza davet edilerek öğrencilerimizle birlikte olmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimize  her türlü ihtiyaca cevap veren modern GAU Kampüsü içerisindeki derslikler ve  simülatörlerde ders verilmektedir” sözleriyle konuyu özetledi.

 Dr. Tavlayan: “Mezunlarımız Dünyada Seyerden Tüm Gemilerde”
Tavlayan konuşmasını sürdürdü: “Mezunlarımızın dünyamızda seyreden tüm gemilerde, limanlarda ve kara tesislerinde donanımlı bir  şekilde çalışmalarına olanak sağlayacak, rekabet gücü yüksek, çağdaş ve güncel eğitimleri verme misyonunun bilinciyle bir akademik kadro oluşturulmuştur.  Bünyemizde akademik unvanlı alanlarında tecrübeli öğretim üyelerinin yanı sıra dünya denizlerinde ülke bayrağımızı dalgalandırmış, mesleki tecrübeleri en üst seviyede olan Uzakyol Kaptanlar görev yapmaktadır.”

En Temel Amacımız Aidiyet Duygusu Yüksek Öğrenci Yetiştirmek

Dr. Bayram Ali Tavlayan; “Aidiyet duygusu yüksek öğrenci yetiştirilmesi temel amaçlarımızdan biri olması nedeniyle, öğrencilerimizle iletişim imkanları her zaman açık bulundurulmaktadır. Öğrencilerimize iş bulma süreçlerinde,  görev yaparken tecrübe paylaşımında ve ileri eğitim faaliyetlerinde destek olunmaktadır. Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, Güverte Bölümü Mezunlarımız dünya denizlerindedir. Lojistik ve Ulaştırma Bölümü Mezunlarımız, başta denizcilik firmaları olmak üzere çok önemli şirketlerde, Türk Hava Yolları gibi Kurum ve Kuruluşların görev yapmaktadırlar” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Karikatürü Tümü