banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Amatör Denizcilik Eğitimi’nin ilki YTÜ’de Yapıldı

“Denizci Millet, Denizci Ülke” sloganıyla Amatör Denizcilik Eğitimi’ni hızlandıran Amatör Denizcilik Eğitimi, İstanbul’da devlet kurumları arasında ilk kez Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum’unda gerçekleşti.

EĞİTİM 19.12.2018, 00:12 Nermin İstikbal
Amatör Denizcilik Eğitimi’nin ilki YTÜ’de Yapıldı

Amatör Denizcilik Eğitimi’nin ilki YTÜ’de Yapıldı

“Denizci Millet, Denizci Ülke” sloganıyla Amatör Denizcilik Eğitimi’ni hızlandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ve YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü iş birliği ile Amatör Denizcilik Eğitimi, İstanbul’da devlet kurumları arasında ilk kez Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum’unda 14 Aralık 2018 günü gerçekleştirilmiştir.

260 kişilik yoğun bir katılımın olduğu eğitimi İstanbul Liman Başkanlığı vermiştir. Eğitim sonrasında yapılan sınavla, katılımcılar bilgilerini test etmiş olup, sınavda başarılı olanlar Amatör Denizci Belgesi almaya hak kazanarak, denizde tek başına araç kullanabilme yeterliliğine sahip olacaklardır. Yirmi dört metreye kadar ticari olmayan teknelerin kullanılabilmesine olanak sağlayan Amatör Denizcilik Belgesi, denizciliğe giriş manası taşımakta olup, ülkemizde denizcilik kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlayacaktır.

Yorumlar (1)
denizci 2 yıl önce
Zonguldak merkez İşletmeciliği Türkiye Taş Kömürü Genel Müd.bağlı Liman içinde 1900yıllardan itibaren kömürün bulunuşu ve Buharlı gemilerin Kömürü almak için inşaa edilen limanda bu tarihlerden itibaren Küçük Kayıkların ve amötör balıkçıların olduğu günümüze kadar sahilde balık tutar bir güzellik olurdu.2017 yılı sonlarına doğru Zonguldak Valiliği emri ile Emniyet Müdürlüğünün 100 polis nezaretinde yıkım ekibi ile Zonguldak Belediyesinin yaptığı barınaklardan ve diğer balıkcıların yaptığı çekeklerden çıkartılıp harabeye cevirdiler.Halen bu durumda durmaktadır.Kayıklarıda en yakın Balıkçı barınağı olan 5-7 Km uzaklıkta Kozlu ve Kilimli Limanlarına gönderdiler.Bu barınaklar zaten Dolu olduğundan Arkadaşlarımız çoğu teknelerini sattılar .Bir kısmı karaya çekerek evlerinin önüne getirdiler.Batı Karadenizin Fırtılalı zamanında teknesini canı pahasına korumaya çalışanlar zor Durumda.5 mt teknenin yapımı ve donanımıen az 30-40 bin TL.ŞİMDİ İSE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI LİMAN BAŞKANLIĞI ARCILIĞIYLA BU HABERİ YAYINLIYO. Denizci Millet olacakmısız.Sahil Güvenlik Liman kordonunda gezdirmiyor.Liman arkası dedimiz yerde insanlar denizi rahat gezinip,dinlenemiyar.BU NE TEZATLIKTIR:
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?