banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu GAÜ'de gerçekleştirildi

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu tarafından;  Her akademik yıl içerisinde geleneksel olarak düzenlenen; “3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu”, Millenyum Senato Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

EĞİTİM 15.11.2016, 09:52 Nermin İstikbal
1304
3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu GAÜ'de  gerçekleştirildi

3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu GAÜ'de  gerçekleştirildi

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu tarafından;  Her akademik yıl içerisinde geleneksel olarak düzenlenen; “3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu”, Millenyum Senato Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu’ndan alınan bilgiye göre; Yüksekokul öğrencilerinin tümünün, özellikle de ‘Güverte’ Bölümü Öğrencilerinin yoğun olarak ilgi gösterdiği, “Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu”, geçtiğimiz ay ebediyete intikal eden, GAÜ Öğretim Görevlisi;  Kaptan Efdal SAFEL`in anılması ile başladı.

KAPTAN BAKIR; “EN ZOR OLAN SEVDİKLERİNİZDEN AYRI KALMAKTIR”

Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Öğretim Görevlisi; Kaptan Cevdet Bakır’ın, denizciliğin zorluklarına işaret ettiği, “Denizcilikte en zor olan, sevdiklerinizden ayrı kalmanızdır. Bunun nedeni de, şu anda giymiş olduğunuz üniformanızdır. Tüm dünyaya baktığınızda, giydiğiniz üniformaların benzerini görebilirsiniz, sadece işaretler farklı olabilir.  Çünkü biz bu mesleğe girerek, yeni bir milletin üyesi oluyoruz” şeklindeki açılış konuşmasından sonra, GAÜ Kadrosuna yeni katılan, Uzak Yol Kaptanı Hançer Çakıroğlu kürsüye davet edildi.

Çakıroğlu, Deniz örf ve adetlerini kimlerin belirlediğinden başlayıp; neden ihtiyaç duyulduğundan, uyulmadığı zaman; yaptırımların neler olabildiğine, zamana göre; değişip,  değişmediğine kadar uzanan konuşmasını gerçekleştirdi. Kaptan Çakıroğlu; denizcinin, denize uyum sağladığı andan itibaren de; kendine has örf ve adetleri ile aynı gemide yol aldığı insanları tanıma fırsatını bulduğunu belirttiği konuşmasını sonlandırmasıyla da,  “Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu; 3’üncü Denizcilik Örf ve Adetleri Sempozyumu” tamamlandı.

Yorumlar (0)
19
açık
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:26
Güneş 05:27
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü