banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Geleceğin denizcileri Limakport İskenderun'u gezdi

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencilerine yönelik LimakPort İskenderun Limanı’na teknik gezi düzenlendi. Öğrencilere saha gezisi ile operasyon süreçleri, elleçleme ekipmanları ve konteyner ile ilgili temel bilgiler verildi.

Editorden 29.11.2019, 08:50
Geleceğin denizcileri Limakport İskenderun'u gezdi

Geleceğin denizcileri Limakport İskenderun'u gezdi

Teorik olarak gördükleri terminal yönetimi ve deniz taşımacılığının pratikte nasıl yürütüldüğünü görebilmek amacıyla Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenlendi. Gezide Lojistik Programı öğrencileri hem liman işletmeciliği kavramını hem de işleyiş aşamalarının nasıl yürütüldüğünü, kullanılan belgeleri ve ilgili elleçleme ekipmanlarını yerinde gördü. Gezide Limakport Eğitim Şefi Suat Yaşar Dikkaya tarafından öncelikle LimakPort firma tanıtımı yapıldı. Sonrasında saha gezisi ile operasyon süreçleri, elleçleme ekipmanları ve konteyner ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra deniz taşımacılığı ile ilgili önemli kavramlar örnekler ile anlatıldı. Öğr. Gör. Ayca Özceylan, geziye ev sahipliği yapan ve anlatımlarıyla katkıda bulunan LimakPort Eğitim Şefi Suat Yaşar Dikkaya ve LimakPort İnsan Kaynakları Uzmanı Emine Kamalak’a paylaşımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karahan ise, bu tür teknik geziler sayesinde öğrencilerin derslerde edindikleri teorik bilgileri sahada görüp pekiştirme imkanı bulduğunu ifade ederek her zaman bu tür etkinlikleri desteklediklerini söyledi.

ogrenci-001.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?