banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

UMKE’den temel eğitim programı

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 20. Bölge Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) temel eğitimi gerçekleştirildi.Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimin teorik dersleri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Eğitim...

EDİRNE 05.06.2017, 10:48
UMKE’den temel eğitim programı

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 20. Bölge Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) temel eğitimi gerçekleştirildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimin teorik dersleri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Eğitim Merkezinde, pratik dersleri ise Lalapaşa ilçesi Kalkansöğüt köyü mevkiinde gerçekleştirilerek eğitim tamamlandı. Eğitimi tamamlayan UMKE gönüllülerinin katılım belgeleri İl Sağlık/Halk Sağlığı Müdürü Dr. A. Muhsin Kişioğlu tarafından takdim edildi.

Edirne İl Sağlık/Halk Sağlığı Müdürü Dr. A. Muhsin Kişioğlu, eğitim alanında yaptığı açıklamada, “Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak koordinatörlüğünü yürüttüğümüz Kırklareli ve Tekirdağ UMKE ekiplerimiz ile birlikte Lalapaşa ilçemizin Kalkansögüt köyü kırsalında yıllık planlarımız çerçevesinde bölgemizde olası yaşanabilecek afetlere hazırlıklı olmak amacıyla, özellikle afetlerde ekip çalışması, çevre sağlığı hizmetleri, afet psikolojisi, afetzedelere yönelik temel yaşam teknikleri gibi konularda aramıza yeni katılan 15 UMKE gönüllüsüne eğitimler verilmiştir. Edirne İl Koordinatör Müdürlüğü olarak afet sağlık ekiplerimize yeni güç katacak olan arkadaşlarıma hoş geldiniz diyor,Türkiye’de ve Dünya’da afet yönetimi konusunda her daim hazır olmak için bu tür çalışmalara devam edeceğimizi buradan beyan ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102