banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Saroz Körfezi Turizm Zirvesi Enez’de yapıldı

Saroz Körfezi Turizm Zirvesi, Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında Enez ilçesinde yapıldı. Bölgede yaşanan sorunların ele alındığı toplantıda su, yol, imar ve bazı evlerin kayıt dışı günübirlik kiraya verildiği yönündeki sorunlar...

EDİRNE 25.03.2017, 11:49
Saroz Körfezi Turizm Zirvesi Enez’de yapıldı

Saroz Körfezi Turizm Zirvesi, Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında Enez ilçesinde yapıldı. Bölgede yaşanan sorunların ele alındığı toplantıda su, yol, imar ve bazı evlerin kayıt dışı günübirlik kiraya verildiği yönündeki sorunlar ele alınırken, Vali Özdemir, Saroz Körfezi için bir Master Planı’nın gerekliliğini vurguladı.

Turizm zirvesine katılmak üzere Enez’e giden Vali Günay Özdemir, Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz tarafından karşılandı. Kaymakam Tuncer tarafından verilen brifingin ardından muhtarlarla bir toplantı yapan Vali Özdemir daha sonra Enez Kalesinde incelemelerde bulundu.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde başlayan Turizm Zirvesi’ne, Edirne Valisi Günay Özdemir’in yanı sıra, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, İpsala Kaymakamı Ali Uysal, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, il genel meclisi üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının kapanışını Vali Günay Özdemir yaptı. Toplantıda dile getirilen sorunlara göre, bölgenin bir master plana ihtiyacı olduğunun yeniden altını çizen Özdemir, “Bu uzmanlar tarafından hazırlanmalı. Bunu en kısa zamanda çözmemiz gerek. Hangi bölgemizde neler var, hangi bölgede neler yapmamız lazım. Her yerde aynı şeyi yapmamız doğru olmayabilir. Bu yüzden bölgesel anlamda planlama gerekebilir. Üniversitelerden alacağımız bilgilerle yapmamız lazım. Günü birlik problemi üzerinde yoğunlaşacağız. Son çıkan yasada kiralarla ilgili ciddi cezalar geldi. Bu sene ciddi denetimler yapacağız. Cezalar ağır olarak uygulanacak. Gala Gölü ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Doğal gaz kırsal alanlara kadar gelecek. Yazlık bölgeye doğal gaz gelmesi turizm anlamında katkı sağlayacak. Bölgesel anlamda tüm sahillerimizin hepsine özel bakmamız lazım. Her bölgenin kendine göre değerleri var. Mahalli anlamda ürettiklerimizi köy pazarlarında satabiliriz. Bu ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır. Köy pazarlı bölge için önemli. Bu toplantılar devam edecek. Bundan sonraki toplantılarımızı sektörel baz da yapacağız” dedi.
Yorumlar (0)
10
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102