banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Güreşte Edirne Belediyesi’nin başarısı

Edirne Belediyesi Güreşçileri, il dışında gerçekleştirilen güreşlerde Edirne Belediyesi’ni ve Edirne’yi başarı ile temsil etti.Edirne Belediyesi’ni temsilen güreşlere katılan belediye güreşçilerinden Tansel Umut ve Engin Kırbiç aldıkları...

EDİRNE 22.05.2017, 16:03
Güreşte Edirne Belediyesi’nin başarısı

Edirne Belediyesi Güreşçileri, il dışında gerçekleştirilen güreşlerde Edirne Belediyesi’ni ve Edirne’yi başarı ile temsil etti.

Edirne Belediyesi’ni temsilen güreşlere katılan belediye güreşçilerinden Tansel Umut ve Engin Kırbiç aldıkları madalyalarla Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Edirne Belediyesi güreşçilerinden Tansel Umut, ”28 yaşındayım. Kırkpınar’da Büyük Orta Boy’da güreşiyorum. Yalova’da düzenlenen sezonun ilk güreşinde 3. oldum. Daha sonraki hafta da Sultangazi Güreşleri’nde 3. oldum. Bu hafta Kırklareli Kavaklı’da yapılan güreşlerde Büyük Orta Boy’da finalde, altın puanda kaybederek 2.oldum. Toplamda 3 tane kürsü var” dedi.

Yine il dışındaki güreşlere katılarak madalyalarla geri dönen Edirne Belediyesi güreşçilerinden Engin Kırbiç ise “17 yaşındayım. Deste Küçük Boy’da güreşiyorum. Deste Küçük Boy’da İstanbul Sultangazi Güreşleri’nde final yaptım, 2. oldum. Tekirdağ Ergene Güreşleri’nde 3. oldum. Büyük Mandıra Güreşlerine de katılarak orada 2.lik ödülünün sahibi oldum. En son Kırklareli Kavaklı’da düzenlenen güreşlere katıldım ve 1’incilik kürsüsüne yükselerek şampiyon oldum” dedi.

Edirne Belediyesi Güreşçileri, il dışında düzenlenen bu güreşlerde aldıkları başarıların kendilerini motive ettiğini belirterek, 10-16 Temmuz tarihlerinde Edirne’de düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne de çok iyi hazırlandıklarını ve daha iyi derecelerle hem kendilerini hem de Edirne Belediyesi’ni temsil etmek istediklerini söyledi.
Yorumlar (0)
7
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102