banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

EDESOB Başkanı İnağ: “Kendi ayağımıza sıkıyoruz”

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, esnafın Kredi Kefalet Kooperatifinden aldıkları krediyi zamanında ödemeyenlerin, kredilerini zamanında ödeyen esnaf arkadaşlarını etkilediklerini söyledi.İnağ, gazetecilere...

EDİRNE 25.01.2017, 14:51
EDESOB Başkanı İnağ: “Kendi ayağımıza sıkıyoruz”

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, esnafın Kredi Kefalet Kooperatifinden aldıkları krediyi zamanında ödemeyenlerin, kredilerini zamanında ödeyen esnaf arkadaşlarını etkilediklerini söyledi.

İnağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, esnafın Kredi Kefalet Kooperatifinden çektiği kredileri ödeyemeyip icra takibine düştüğünü belirterek, “Bizim burada dikkat edeceğimiz tek durum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi aracılığıyla kredi çekmeye çalışan esnaflar. O da esnafın bu biraz öz eleştiri olacak ama piyasanın bozuk olmasından mıdır nedir? Kredi Kefaletten aldıkları krediyi zamanında ödemiyorlar. O nedenle Kredi Kefalet Kooperatifinin bulunduğu ilde takibi yükseliyor. Buna bağlı olarak bankanın da takibi yükseliyor. Buna bağlı olarak hak sahibi olanların önünü tıkıyorlar. Bu nedenle kendi ayağımıza sıkıyoruz. Esnaf kardeşlerimizin bunun çok önemli olduğunun bilincinde olması gerek. Eskiden 2-3 ipotek isteniyordu. Esnaflar mutlaka bu taksitleri bir yerden buluşturup ödesinler. Arkadaşlar kredi taksitleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Kredi kullandırmaya çalışıyorlar. Önemli olan takibi kaldırabilmek. Arkadaşlar yeter ki takibe düşmesinler” dedi.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102