banner191

banner148

banner179

banner176

Şükran Öneyli Minikler 112’yi Görerek Öğrendi

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile özellikle 3-5 yaş arası çocukların hem 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ni tanıması hem de özellikle ailelerinin ambulanslara yol vermelerinin önemini anlamalarını sağlamak...

DÜZCE 02.03.2016, 17:40
Şükran Öneyli Minikler 112’yi Görerek Öğrendi
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile özellikle 3-5 yaş arası çocukların hem 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ni tanıması hem de özellikle ailelerinin ambulanslara yol vermelerinin önemini anlamalarını sağlamak amacıyla anaokullarında uygulamalı dersler verilmeye başlandı.
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, ambulanslara yol vermenin önemi, 112 Acil Servis telefonunun boşa meşgul edilmemesi gibi ana başlıklar altında özellikle 3-5 yaş arasında ki çocukların bilinçlenmesini sağlamak amacı ile çalışma başlattı. Bu kapsamda 112 Acil Servis sağlık ekipleri anaokullarına giderek eğitimler veriyorlar.
Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Mahir Arslan, bilinçlendirme çalışmalarına başladıklarını ifade ederek “Öğrencilerin Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgilerle donatılması, Ambulans donanımının görsel olarak tanıtılması, 112 Acil hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, Trafikte Ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi, gelecek nesillerin sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olması amaçlıyoruz. Bu nedenle farkındalık oluşturabilmek için 22 Şubat-16 Haziran 2016 tarihleri arasında 180 okulda yaklaşık 25 bin 633 öğrenciye yönelik Minik 112 Kampanyası düzenlenmiştir. 22 Şubat itibariyle başlayan kapsamda 21 okulumuzda bin 456 öğrenciye ulaşılmış olup, öğrencilerimize 2 kalem silgi ve etiketten oluşan kalem seti, mauspet, araç kokusu, şapka ve afiş dağıtılmıştır. Kampanyamız 16 Haziran da okullar kapanana kadar tüm okullara ve tüm öğrencilere ulaşıncaya kadar devam edecektir” dedi.
Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Şükran Öney Anaokulu’na giden 112 Acil Servis ekipleri minik öğrencilere konular hakkına bilgi vererek Ambulansa bindirdiler.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?