banner191

banner148

banner179

banner176

Trump, Orta Doğu ülkelerine “aşırıcıları” ülkelerinden kovma çağrısında bulundu

Arap İslami Amerikan Zirvesi’ne katılan ABD Başkanı Donald Trump, Orta Doğu ülkelerine terörizme karşı hareket etme mesajı vererek, “Onları ibadet yerlerinizden, kutsal topraklarınızdan, topluluklarınızdan ve bu dünyadan kovun” dedi.Suudi...

DÜNYA 21.05.2017, 19:56
Trump, Orta Doğu ülkelerine “aşırıcıları” ülkelerinden kovma çağrısında bulundu

Arap İslami Amerikan Zirvesi’ne katılan ABD Başkanı Donald Trump, Orta Doğu ülkelerine terörizme karşı hareket etme mesajı vererek, “Onları ibadet yerlerinizden, kutsal topraklarınızdan, topluluklarınızdan ve bu dünyadan kovun” dedi.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 55 Müslüman ülkenin temsilcilerinin katıldığı Arap İslami Amerikan Zirvesi’nde ABD Başkanı Donald Trump, dünyadaki terör kurbanlarının ezici çoğunluğunun "Arap, Müslüman ve Orta Doğu ülkelerinin masum insanları" olduğunu ve kurbanların yüzde 95’inin Müslüman olduğunu söyledi. Terörizmin yalnızca ölenlerin sayısıyla değil "yıkılan hayaller" sayısıyla da ölçülmesi gerektiğini kaydeden Trump, DEAŞ ve diğer radikal terör örgütlerinin en ölümcül etkiyi ve hasarı yine Arap ülkelerine vermiş olduğunu dile getirdi. Trump, Müslüman ülkelere seslenerek “Onları ibadet yerlerinizden, topluluklarınızdan, kutsal topraklarınızdan ve bu dünyadan uzaklaştırın” dedi. ABD Başkanı, terörizmin dünyanın her yerine yayıldığını belirterek, “Barış yolu, bu kutsal ve antik topraklarda başlıyor” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?