Terör mesire yerini ölüm limanına çevirdi

Fransa’da dün akşam terör saldırısının yaşandığı Nice, ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri ve beşinci büyük şehridir. Nice Güney Fransa'da, Akdeniz sahilinde, Marsilya ile Cenova arasında yer alıyor. Fransa'nın Nice kentindeki...

Terör mesire yerini ölüm limanına çevirdi
Fransa’da dün akşam terör saldırısının yaşandığı Nice, ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri ve beşinci büyük şehridir. Nice Güney Fransa'da, Akdeniz sahilinde, Marsilya ile Cenova arasında yer alıyor.

Fransa'nın Nice kentindeki saldırının ayrıntıları ortaya çıktıkça, insanların yaşadığı panik ve katliamın korkunçluğu daha da belirginleşiyor.

Akdeniz kenarındaki tatil şehri Nice'de katliamın gerçekleştiği yerin adı "Anglais" mesire alanı olarak biliniyordu ve oldukça ünlüydü.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre; 31 yaşındaki Tunus asıllı saldırgan birkaç gün önce kiraladığı kamyonu yerel saatle 22.30 sıralarında kalabalığın üzerine sürdü.

14 Temmuz Fransa Ulusal Günü kutlamalarının sonunda yapılan havai fişek gösterilerini izledikten sonra mesire yerinden dağılmaya hazırlanan insan kalabalığının üzerine gelen kamyonda, saldırganın araçtan dışarıya tabancayla ateş ettiği de görüldü.

Fransız emniyet birimleri, ölenler arasında çok sayıda çocuğun bulunduğunu kaydetti.

Fransız ve Alman radyolarının haber programlarına bağlanan görgü tanıkları, kamyonun kalabalığın üzerine ortalama 80 km hızla sürüldüğünü belirttiler.

Nice'deki saldırıda 84 kişi öldü, 18'i ağır çok sayıda kişi yaralandı.Cihan
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 20:56
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176