banner191

banner148

banner179

banner176

Tamirden çıktı, koronaya yakalandı

Ham petrol tankeri (VLCC)  AMUNDSEN SPIRIT, Pilsudski Tersanesi'ndeki onarımları tamamladıktan sonra mürettebatının bir kısmının covid-19 pozitif test edilmesi nedeniyle demirlemek zorunda kaldı.

DÜNYA 13.08.2020, 10:11 13.08.2020, 10:31 Halit Emre İbrahimoğlu
Tamirden çıktı, koronaya yakalandı

VLCC tankeri AMUNDSEN SPIRIT, Pilsudski Tersanesi'ndeki onarımlarını tamamladıktan sonra 10 Ağustos'ta Gdansk Polonya'dan yola çıktı. Ancak aynı gün, 32 mürettebatından 13'ü hemen kalkıştan önce yapılan testlerde covid-19 pozitif çıktılar. Ardından ise gemi dış demirleme alanına demirlemek zorunda kaldı.

Ekipten bir kişi hastaneye kaldırıldı. Mürettebatın geri kalanı gemide kalıyorsa da Polonyalı yetkililer gemi uluslararası sularda demirlemiş durumda olduğu için üzerinde yetkilerinin olmadığını açıkladılar. Tanker'in karantinaya alınabileceği gibi, hukuki bir engele takılmadan demir alıp olağan seyrine devam da edebileceği açıklandı.

12 Ağustos akşamına doğru hala demirli olan geminin karantinaya alınma ihtimali hala var. Geminin 14 gün karantinada tutulması istendiği takdirde, zaten seyir halinde bu süreyi tamamlayacağı için akıbetinin ne olacağı şimdilik belirsiz.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?