banner191

banner148

banner179

banner176

Rusya: Kerç Boğazı'nda iki gemi alev aldı, mürettebat arasında Türkler de var

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Kırım açıklarında iki geminin alev aldığını açıkladı. Kerch Boğazında Tanzanya Bayraklı M/T Candy ve M/T Maestro isimli iki gemide yangın çıktı. İiki geminin 17 ve  14 kişilik mürettabatının 16 sı Türk vatandaşı.

DÜNYA 21.01.2019, 19:28 21.01.2019, 23:25 Nermin İstikbal
Rusya: Kerç Boğazı'nda iki gemi alev aldı, mürettebat arasında Türkler de var

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Kırım açıklarında iki geminin alev aldığını açıkladı. Kerch Boğazında  Tanzanya Bayraklı  M/T Candy ve  M/T Maestro isimli iki gemide yangın çıktı. İiki geminin 17 ve 14 kişilik mürettabatının 16 sı Türk vatandaşı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Kırım açıklarında iki geminin alev aldığını açıkladı.Novorossiysk Koordinasyon Merkezi de, olay yerine 10 kurtarma gemisi ile çok sayıda arama kurtarma personelinin gönderildiğini açıkladı.

Rusya Denizcilik Ajansı tarafından yapılan açıklamada, alev aldığı belirtilen gemilerden bir tanesinde ise bir patlama meydana geldiği belirtildi.Kerç Boğazı’nın Rusya kıyısında yaşanan patlamaların ardından 2 gemi alev alıp yanmaya başladı. Kazazedelere yardım için bölgeye kurtarma gemileri sevk edildi.

Bakanlık, gemilerde bulunan 31 mürettabat içinde 16 Türk vatandaşının yanısıra Hindistan vatandaşlarının olduğu ve yangınla birlikte mürettabatın denize atladığını da ifade etti.

Rusya haber ajansına göre en az 10 mürettebat hayatını kaybetti.

https://www.teletrader.com/russia-reports-explosion-on-ship-in-kerch-strait/news/details/46453414?ts=1548088487447

Can pazarının yaşandığı olayda gemilerden biri tamamen alev topuna dönüşürken mürettebat canını kurtarabilmek için denize atladı. Gemideki patlama ve ardından çıkan yangın, bölgede bulunan bir başka gemideki mürettebat tarafından kaydedildi.

Yorumlar (4)
şenay akgün 1 yıl önce
bizimkiler helikopterlerle fırtınalı havada batan rus gemisinin mürettab atını kurtardılar.burda yangın çıkmış hiçbir kurtarma yangın söndürme faaliyeti yok görünürde..umursamamazlık mı yetersizlik mi? yazık denizcilere.ne şirtketlerin umrunda ne devletlerin..
Fatma Çetin 1 yıl önce
Dün akşam da beri içimiz yandı hala bir açıklama yapmıyorlar mürettebatın vb isimleri ne kim kurtuldu lütfen bir açıklama yapsınlar
Okan Cantürk 1 yıl önce
Şenay hanım öncelikle bahsi geçen gemi gaz tankeri oyle ha deyince yanına yaklaşıp söndürelim kurtaralım olmaz Allah korusun o geminin patlaması çevresindeki 7kmlik alanı yok eder kurtarma operasyonları elbet olmuştur ama profesyonel bir şekilde ölenlere rahmet sağ kalanlara da acil şifalar umarız iyilerdir
Volkan Zıng 1 yıl önce
Ben candy gemisindeki çarkçıbaşı Tayfun Dirik in kuzeniyim.kendisi kaybolanlar arasında hiçbir yetkili tarafından haber alamıyoruz.Ailemiz perişan.yokmu haber verebilecek bir yetkili...
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?