banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Molave fırtınası vurdu: Binlercesi evsiz, Yüzlercesi denizde mahsur kaldı!

Filipinler'i vuran Molave fırtınası binlercesi insanı evsiz ve yüzlerce insanı denizde mahsur bırakırken batan ve karaya oturan gemilerin haberleri gelmeye devam ediyor.

DÜNYA 27.10.2020, 10:39 27.10.2020, 10:56 Halit Emre İbrahimoğlu
173
Molave fırtınası vurdu: Binlercesi evsiz, Yüzlercesi denizde mahsur kaldı!

Filipinler'i geçerek Vietnam'a yönelen Molave fırtınasının çok sayıda geminin içindeki yolcuları veya yükleriyle birlikte karaya oturmasına sebep olduğu açıklandı.

En az bir düzine balıkçı kayıp! 

En az bir düzine balıkçının kayıp olduğu bildirildi ve Filipin Sahil Güvenlik, hızı saatte 100 mile kadar çıkan fırtına batıya doğru ilerlerlerken arama kurtarma çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Filipinler'de Typhoon Quinta ve uluslararası alanda Molave olarak bilinen fırtınanın, en az 25.000 kişiyi evsiz bıraktığı tahmin ediliyor. Bazı haber kanalları, fırtına yaklaşırken Filipinler'de 50.000 kadar insanın tahliye edildiğini ileri sürdü.

577 yolcu mahsur kaldı!

Filipinler Sahil Güvenliği, uyarılara rağmen 25 Ekim'de denize açıldığı bildirilen kayıp balıkçılara ek olarak, Filipinler'in güneyindeki birkaç limanda en az 577 yolcunun mahsur kaldığını bildirdi.

Adalar arası bir ro-ro gemisinin de motor sorunları yaşadıktan sonra fırtınada sürüklenerek karaya oturduğu bildirildi. Filipin Sahil Güvenlik, Palamut Adası'nda yardımı bekleyen beş mürettebata kurtarma operasyonu düzenlediğini açıkladı. Ayrıca fırtına sırasında Manila'nın güneyinde özel bir teknenin de battığı bildirildi. Sahil Güvenlik, gemide yedi kişiyi kurtardığını bir kişinin ise kayıp olduğunu bildirdi.

Filipinler Hükümeti Manila'daki liman operasyonlarının askıya alındığını bildirdi. Başkentin şiddetli rüzgarlara rağmenbüyük bir hasar görmediği gelen detaylar arasında.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
24
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü