banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kuveyt, limanlarda güvenlik seviyesini artırdı

Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Aramco’nun 2 fabrikasına yapılan SİHA saldırısı sonrasında Kuveyt’in, ülke genelinde bulunan petrol tesisleri ile ticari limanlarındaki güvenlik seviyesini arttırdığı öğrenildi.

DÜNYA 25.09.2019, 08:52
Kuveyt, limanlarda güvenlik seviyesini artırdı

Kuveyt, ülke genelinde tüm petrol tesisleri ile ticari limanlardaki güvenlik seviyesini artırdı. Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın Savunma Bakanlığı’na dayandırdığı haberine göre, ülkedeki petrol tesisleri ile ticari limanlardaki güvenlik seviyesi artırıldı. Gemi ve limanların korunması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağı vurgulanan haberde, bunun bölgede yaşanan gelişmeler nedeniyle ülke güvenliğinin sağlanması ve limanlar ile bölgenin korunması adına yapıldığı ifade edildi. Kuveyt yönetimi, geçen hafta başkent Kuveyt'in sahil kesiminde bir insansız hava aracının (İHA) gözlenmesi üzerine Pazar günü önemli bazı noktalardaki güvenlik önlemlerini artırmıştı. 

Yerel basınında yer alan haberde, bir İHA'nın ülkenin hava sahasını ihlal ettiği ve Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın sarayının üzerinde uçtuğu belirtilmişti. İHA'nın kime ait olduğuna ilişkin ise bilgi verilmemişti. 

Kuveyt Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Vekili Sabah Halid el-Hamed es-Sabah da orduya, ülkenin güvenliği ve istikrarını sarsacak herhangi bir tehlikeye karşı koymak için en üst düzeyde alarm durumunda olunması talimatı vermişti. 

Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya ait 2 tesiste, silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) düzenlenen saldırıların ardından yangın çıkmıştı.

DENİZHABER 

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
banner102