banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Karaya oturan kargo gemisi turizm merkezine dönüştürülüyor!

Hindistan'da bir plajda Karaya oturan yük gemisi Maa'nın, restorana dönüştürülerek turistik cazibe merkezi olacağı belirtildi.

DÜNYA 16.11.2020, 09:37 16.11.2020, 10:00 Halit Emre İbrahimoğlu
Karaya oturan kargo gemisi turizm merkezine dönüştürülüyor!

Bangladeş sahipli yük gemisi Maa, Ekim ortasında Hindistan'ın Bengal Körfezi kıyı şeridindeki Vsakhapatnam'da (Vizag) karaya oturdu. Özel bir şirkete ait römorkörlerin gemiyi yeniden yüzdürme girişimi 14-15 Kasım'da gerçekleştirilmek üzere planlanmıştı. Ancak kurtarma girişimi iptal edildi ve gemi sahibi, gemiyi olduu yerde bırakma niyetini açıkladı.

Her ne kadar olumsuz bir sonuç olarak değerlendirilebilse de, Vizag'daki yerel yetkililer enkazı kıyılarına kalıcı bir turistik nokta olarak kabul etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Hintli bir müteahhit, Maa'nın tanklarından yaklaşık 25.000 galon yakıt çekti. Böylece kirlilik riski azaldı ve enkaz şimdiden popüler bir turistik cazibe merkezi haline geldi.

Andhra Pradesh'in turizm bakanı M Srinivasa Rao devletin gemiyi devralıp yüzer bir restorana dönüştürebileceğini söyledi.

Rao; "Vizag'da halihazırda mevcut olan uçak ve denizaltı müzelerine iyi bir turistik katkı olacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102