banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

İngiltere ve BM'den Mürettebat Değişikliği İçin İlk Zirve!

İngiltere Hükümeti, Denizciler Günü'nü altını çizmek ve denizcilerin küresel ekonomi işlevini sürdürmeleri için hayati katkısını tanımak için dünya çapında süregelen çabalara katılıyor!

DÜNYA 27.06.2020, 10:00 27.06.2020, 10:14 Halit Emre İbrahimoğlu
217
İngiltere ve BM'den Mürettebat Değişikliği  İçin İlk Zirve!

İngiltere Hükümeti, Denizciler Günü'nü altını çizmek ve denizcilerin küresel ekonomi işlevini sürdürmeleri için hayati katkısını tanımak için dünya çapında süregelen çabalara katıldı. Denizcilerin yaşadığı sorunları tanımak ve onları daha iyi desteklemek için devam eden mücadeleye katkıda bulunan Birleşik Krallık, COVID-19'un dünyanın dört bir yanından BM, siyasi ve iş liderlerini bir araya getiren mürettebat üzerindeki etkisi üzerine ilk uluslararası zirveye ev sahipliği yapacağını açıkladı.

İngiltere Deniz Bakanı Kelly Tolhurst liderliğinde gerçekleşecek etkinlik önümüzdeki ay gerçekleşecek ve pandeminin küresel denizcilik endüstrisi üzerindeki etkisi ve hükümetlerin ve endüstrinin mürettebat çalışanlarının refahını korumak için yapması gerekenleri ortaya sermek için bir fırsat olacak IMO Genel Sekreteri Kitack Lim, denizdeki işçileri korumaya yönelik olan ve evlerine hızla geri gönderilme gerekliliklerini vurgulayacak bu etkinliğe katılacak.

“Denizciler bu salgın sırasında dünyanın dört bir yanındaki insanların ihtiyaç duyduğumuz temel gıda, ilaç ve malzemelere erişebilmelerini sağlamak için yorulmadan çalıştılar, ancak binlerce denizci sınır kısıtlamalarıyla karşılaştığında, onlar için kıyıya çıkmanın hiçbir yolu kalmadı.” dedi. “Bu toplantının, tüm devletlerin bu denizcileri evlerine geri gidebilmeleri için gereken uluslararası işbirliğinin bir hatırlatıcısı olacağını umuyorum.”

COVID-19'un dünyanın dört bir yanındaki ülkeler üzerinde yarattığı benzeri görülmemiş etkisi sonucunda uygulanan sınır kısıtlamaları neticesinde, şu anda denizlerde bulunan yaklaşık 1.2 milyondan fazla denizcinin 200.000’inin mürettebat değişikliği kısıtlamaları nedeniyle gemilerini terk edemediği açıklanmıştı.

“İngiltere Deniz Bakanı tarafından planlanan bu toplantı, Birleşik Krallık hükümeti, BM, IMO, ICS ve uluslararası ticaret birliği aracılığıyla, tüm ülkelerin mürettebat işçilerinin milliyetlerinden bağımsız olarak ülkelerine geri gönderilmelerini sağlamak için bir araya gelmelerine yardımcı olma amacıyla kurulan benzersiz bir iş birliğidir.” dedi Uluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS) Genel Sekreteri Guy Platten.

“Çözüm için paraya gerek yok. Karmaşık müzakerelere de gerek yok, bu basit.’’

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü