banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

İngiliz Donanması Rus Savaş Gemilerinin Her Hareketini İzliyor!

Kraliyet Donanması savaş gemilerinin İngiltere karasularına yaklaşan Rus gemilerini takip etmek için Portekiz, Kanada, Almanya, Norveç ve Danimarka’nın oluşturduğu NATO müttefiklerine katıldığı açıklandı.

DÜNYA 24.08.2020, 11:29 24.08.2020, 11:39 Halit Emre İbrahimoğlu
İngiliz Donanması Rus  Savaş Gemilerinin Her Hareketini İzliyor!

İngiliz donanmasına ait Kraliyet Donanması savaş gemileri, İngiltere karasularına yakın seyreden Rus savaş gemilerini izlemek üzere Portekiz, Kanada, Almanya, Norveç ve Danimarka’nın oluşturduğu NATO müttefiklerinin filosuna katıldı!

Kraliyet Donanması tarafından yapılan açıklamaya göre, müttefik gemileri Ruslara ait üç Steregushchiy sınıfı korvet, üç Ropucha sınıfı çıkarma gemisi ve aynı sayıda füze teçhizatlı devriye botunun her hareketini izliyor.

HMS Westminster firkateyninin komutanı Komutan Will Paston şunları söyledi: “Kraliyet Donanması, Rus Donanması gemilerini gizlice takip edecek esnekliğe sahip. Rus Donanması güvenli ve profesyonel bir şekilde çalışırken, HMS Westminster, Kuzey Denizi ve Baltık Denizi boyunca NATO müttefik birimlerine eşlik ederek Rus donanmasını takip ediyor. Rus savaş gemileri bu yıl Kanal'da birçok kez gizlice takip edildi.

Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102