banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Gerilim artıyor! İran, BAE’ye yakıt taşıyan tankere el koydu

İran Devrim Muhafızları, Birleşik Arap Emirlikleri’ne doğru yol alan 250 bin litre mazot yüklü tankere el koydu.

DÜNYA 17.09.2019, 08:22
Gerilim artıyor! İran, BAE’ye yakıt taşıyan tankere el koydu

İran'ın yarı resmi ajansı ISNA, İran Devrim Muhafızları'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yakıt taşıyan tankere el koyduğunu açıkladı.

ISNA'nın aktardığına göre İran Devrim Muhafızları, Basra Körfezi'nde Birleşik Arap Emirlikleri'ne yaklaşık 250 bin litre mazot taşımakta olan bir tankere el koydu. Ajans, mürettebatın da Hürmüzgan eyaletinde sorgulanmak üzere yetkililere teslim edildiğini öne sürdü.

Öte yandan İran Devrim Muhafızları komutanlarından General Serheng Muhammed Necefi, Hürmüz Boğazı'nda kaçak yakıt taşıyan bir tankere el konulduğunu duyurdu.

İran Devrim Muhafızları komutanlarından General Necefi, Hürmüz Boğazı'nda bulunan Lenge limanında 250 bin litre kaçak yakıt taşıyan bir tankere el koyduklarını söyledi. General Necefi, ele geçirilen tanker ile Devrim Muhafızları arasında herhangi bir gerginliğin yaşanmadığına işaret ederek, "El konulan tanker 11 mürettebatı ile 250 bin litre kaçak mazot taşımaktaydı" dedi.

El konulan tankerin kaçak mazot taşıdığına işaret eden General Necefi, söz konusu tankerin diğer küçük tankerlerden yakıt alarak, büyük yabancı petrol tankerlerine taşıdıklarını söyledi.

Devrim Muhafızlarına yakın bazı kaynaklar ise Lenge limanından hareket eden tankerin BAE’ye kaçak yakıt taşıdığını ileri sürdü.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?