banner191

banner148

banner179

banner176

Duterte, Rusya’ya gidiyor

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya’ya gitmek üzere ülkesinden ayrıldı.Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya’ya gidiyor. Seyahati öncesi Davao Uluslararası Havalimanında...

DÜNYA 22.05.2017, 14:31
Duterte, Rusya’ya gidiyor

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya’ya gitmek üzere ülkesinden ayrıldı.

Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya’ya gidiyor. Seyahati öncesi Davao Uluslararası Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Duterte, Filipinler ve Rusya arasındaki ilişkilerin arttırılmasını istediğini dile getirdi. İki ülke işbirliği kapılarının 40 yıl önce açıldığını dile getiren Duterte, “Ancak, şuan her zamankinden biraz daha çık” ifadelerini kullandı. Ortak işbirliğini geliştirmek için birçok yöntemin olduğunu ifade eden Duterte, “Farkına varılması gereken çok sayıda fırsat var. İki ülke arasındaki kapıları daha geniş açabilmek için birlikte çalışabiliriz” açıklamasını yaptı.

Akşam saatlerinde Rusya’da olması beklenen Duterte, 24 Mayıs’ta Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, 25 Mayıs’ta ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili görüşme gerçekleştirecek. Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Duterte, Filipin toplumuna seslenecek.
Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?