banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Deniz yakıtlarının geleceği şekilleniyor: MSC, Hidrojen Konseyi'ne katıldı!

Mediterranean Shipping Company küresel bir endüstri kuruluşu olan Hidrojen Konseyi'ne üye olarak CMA CGM ve Nippon Yusen Kaisha (NYK) gibi diğer deniz taşımacılarının arasına katıldı.

DÜNYA 13.01.2021, 09:46 13.01.2021, 09:57 Halit Emre İbrahimoğlu
Deniz yakıtlarının geleceği şekilleniyor: MSC, Hidrojen Konseyi'ne katıldı!

Mediterranean Shipping Company (MSC), hidrojenden elde edilen yakıtlarla ilgili Ar-Ge'yi hızlandırmak ve sektörler arası işbirliği teşvik etmek için kurulan küresel bir endüstri kuruluşu olan Hidrojen Konseyi'ne üye olarak CMA CGM ve Nippon Yusen Kaisha (NYK) gibi diğer deniz taşımacılarının arasına katıldı.

''Deniz taşımacılığını karbından arındırmak güçlü ortaklıklara bağlı olacak!''

MSC'de başkan yardımcısı olan Bud Darr; "MSC, nakliye için temiz hidrojen yakıtlarının geliştirilmesini hızlandırmak için geniş bir paydaş kitlesiyle aktif olarak etkileşim kuruyor. Deniz taşımacılığının karbondan arındırılmasının geleceği, hem teknoloji işbirliği hem de tedarik açısından güçlü ortaklıklara bağlı olacaktır. Uzun vadede tüm endüstrileri karbondan arındırmak için pazara alternatif yakıtlar ve alternatif tahrik teknolojileri getirmek için Ar-Ge çabalarına büyük miktarda enerji ve sermaye enjeksiyonu yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Hidrojen Konseyi'nin, temiz enerji geçişini teşvik etme vizyonuyla uzun vadede yakıt oalrak hidrojen kullanma hedefine sahip şirketleri bir araya getiren küresel bir girişim olduğu biliniyor.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
-1
az bulutlu
banner102