banner191

banner148

banner179

banner176

Bulgaristan’da TürkAkım'ı Arkad inşa edecek

TürkAkım’ın Bulgaristan topraklarındaki bölümünü İtalyan-Suudi Konsorsiyumu Arkad inşa edecek. Kaynak: Bulgaristan’da TürkAkım'ı Arkad inşa edecek

DÜNYA 21.04.2019, 15:04 21.04.2019, 15:08 Nermin İstikbal
Bulgaristan’da TürkAkım'ı Arkad inşa edecek

Bulgaristan’da TürkAkım'ı Arkad inşa edecek 

TürkAkım Doğalhgaz Boru Hattı’nın Bulgaristan topraklarındaki bölümünü İtalyan-Suudi Konsorsiyumu Arkad’ın inşa edeceği öğrenildi.

TürkAkım’ın Bulgaristan topraklarındaki bölümünü İtalyan-Suudi Konsorsiyumu Arkad inşa edecek.

Bulgaristan kamu doğalgaz şebeke operatörü Bulgartransgaz’ın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye sınırından Sırbistan sınırına uzanacak ve TürkAkım’ın bir parçası haline gelebilecek gaz boru hattının bir kısmının yapım ihalesini en düşük teklifi sunan İtalyan-Suudi Arkad konsorsiyumu kazandı.

İtalyan Arcad ABB S.p.A. ve Suudi Arkad Engineering and Constructions Company’nin oluşturduğu Arkad Konsorsiyumu, Bulgaristan ve Türkiye’yi bir birine bağlayacak ve Sırbistan sınırına kadar uzayacak olan 474 kilometrelik hattı inşa edecek.

Suudi şirketin önderliğindeki konsorsiyum ihalede 2020 yılının sonuna kadar 1.23 milyar dolar veya 8 ay içinde 1.44 milyar dolara hattı inşa etmeyi önerdi.

Hat ile Rus doğalgazı Bulgaristan sınırına kadar taşınacak ve buradan 484 kilometrelik yeni bir hat ile Sırbistan'a taşınacak. 1,4 milyar euro yatırım ile inşaa edilecek 484 kilometrelik boru hattı 2020'de faaliyet geçecek.

Bulgartransgaz, daha önce ihaleye üç teklif aldıklarını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?