banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Alıcılar yükleri geciktiriyor, LNG tankerleri denizde boşta bekliyor!

Geçen ay Avustralya sıvılaştırılmış doğal gaz kargoları ile yüklenen her üç tankerden biri ya denizde demirledi ya da koronavirüs alıcıları teslimatlarını ertelemeye zorladığı için hedefine normalden daha geç gitti.

DÜNYA 16.07.2020, 12:03 16.07.2020, 12:19 Halit Emre İbrahimoğlu
Alıcılar yükleri geciktiriyor, LNG tankerleri denizde boşta bekliyor!

Avustralya'da, ülkenin en kârlı ihracatlarından olan sıvılaştırılmış doğal gaz üreticileri (LNG), küresel yakıt talebini bozan ve fiyatları yıldaki en düşük seviyelere düşüren salgın tarafından kötü etkilendi.

Woodside, Origin Energy ve Oil Search gibi önde gelen LNG üreticileri bu hafta ciddi değer düşüşleri açıkladı ve yatırımcıları gerilemenin etkilerinin yıllarca sürebileceği konusunda uyardı.

Yeni rakamlar haziran ayında yüklenen tanker sayısının 93'den 85'e düştüğünü ve bunların üçte birinin teslimatlarının ertelendiğini ortaya koyuyor. Enerji danışmanlığı EnergyQuest, 33 yük gemisinin hala açık denizde demirlediğini, daireler çizdiğini ya da varış talimatlarını beklerken daha düşük hızlarda seyahat ettiğini söyledi.

LNG ihracat gelirinin 3,74 milyar $ 'dan mayıs ayında 2,87 milyar $' a kadar düşmesi Avustralya'dan geçen LNG kargo sayısında # düşüşe neden oldu.

"Gelirler düşen petrol fiyatının belirtilerini gösteriyor."

EnergyQuest genel müdürü Graeme Bethune, "Gelirlerdeki düşüş, haziran ayında görülen düşük ihracat hacimlerinin ve düşük petrol fiyatının bir sonucudur." dedi.

Woodside'ın çarşamba günü açıkladığı rakamlara göre, haziran çeyreğindeki ortalama LNG fiyatı, bir önceki çeyrekte 8,10 ABD dolarından 8,3 düşüşle BTU birimi başına 5 ABD dolarına indiğini gösterdi. Şirket, LNG fiyatlarının Bu yıl 3, 2021'de 4,4 ve 2025'te 8 ABD doları olacağını öngörüyor.

Katar'dan sonra dünyanın en büyük LNG ihracatçılarından biri haline gelen Avustralya için düşük fiyatların ciddi sonuçları olacak gibi duruyor.

Yorumlar (1)
Kapt.Cengiz sözdemir 5 ay önce
Yazık o pahalı gemiler herkesin elinde patlayacak.Bu da LPG navlunlarını vuracak.
5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102