banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Kıraathaneler kapandı vatandaşlar bu sefer parklara akın etti

DİYARBAKIR'IN SİLVAN İLÇESİNDE YENİ TİP KORONA VİRÜSÜ TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KIRAATHANELERİN FAALİYETLERİNİN GEÇİCİ SÜRELİĞİNE DURDURULMASININ ARDINDAN ONLARCA VATANDAŞ PARKLARA AKIN ETTİ.

DİYARBAKIR 17.03.2020, 15:53
20
Kıraathaneler kapandı vatandaşlar bu sefer parklara akın etti

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yeni tip Korona virüsü tedbirleri kapsamında kıraathanelerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasının ardından onlarca vatandaş parklara akın etti.

İçişleri bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen "koronavirüs tedbirleri" konulu genelgeyle, dün gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, lokanta, kahvehane, internet kafe, kapalı çocuk oyun alanlarının faaliyetleri durduruldu. Silvan’da dün gece yarısından itibaren kıraathaneler kapatılınca vatandaşlar, Gazi Caddesi ve Selehattini Eyyübi Cami’sinde bulunan banklarda oturmaya başladı. Günün büyük bölümünü kıraathanede geçiren Mehmet Çelik, " İş olmadığı için her günümüz kahvehanede geçiyor. Sabah saatlerinde gelip akşam saatlerine kadar kahvehanede oturuyoruz. Ancak zamanım öyle geçiyor. Korona virüs tedbirleri adı altında kıraathaneler geçici bir süreliğine kapatıldı. Bizde kahvehaneler kapalı olduğu için park ve cami avlusunda bulunan banklarda oturarak zamanımız geçiriyoruz" dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü