Denizci Öğrenciler Derneği’nin (DÖDER) 26. Dönem Genel Kurulu, 30 Haziran Pazar günü İstanbul Gemi Mühendisleri Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Kurulu Başkanı Cihat Ağcabaşoğlu’nun yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başladı. 25. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Açelya Kara, Gemi Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Faruk Sarı, Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatih Yazar, Divan Kurulu Yazmanı Tuğçe Demirkapı, Divan Kurulu 2. Yazmanı Doğucan Meriç’in konuşmalarıyla genel kurul toplantısı devam etti. Ardından, Yönetim Kurulu aday listesi tanıtıldı.

Denizci Öğrenciler Derneği'nde Yeni Başkanını Seçti

Norveç rekor miktarda Batı Afrika ham petrolü ithal ediyor Norveç rekor miktarda Batı Afrika ham petrolü ithal ediyor

Tek aday listesinin olduğu genel kurulda oy birliği ile Piri Reis Üniversitesi öğrencisi Emirhan Kurt yönetim kurulu başkanı seçildi. Denizci Öğrenciler Derneği 26. Dönem Başkanı olarak seçilen Kurt, ekibi ile beraber tüm denizcilik okullarının birlik içinde daha çok çalışarak okullarını ve Denizci Öğrenciler Derneği’ni denizcilik sektörü içerisinde üst seviyelere taşıyacaklarını söyleyerek, bu bayrak yarışının layığıyla devam etmesi için tüm kabiliyetlerini ortaya koyarak ellerinden geleni yapacaklarına dair söz verdi.

Denizci Öğrenciler Derneği'nde Yeni Başkan Emirhan Kurt

Denizci Öğrenciler Derneği’nin, denizcilik alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, mesleki ve sosyal açıdan gelişim sağlayabilecekleri bir platform olmaya devam edeceği bildirildi.

DÖDER’in yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu

Yönetim Kurulu Başkanı Emirhan Kurt

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Caner Butuş

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Gönül Berber

Yönetim Kurulu Saymanı Abdullah Efe Varol

Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Yavuzalp Özdemir

Yönetim Kurulu Üyesi Vahit Arslan

Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Baz

Denetleme Kurulu Başkanı Sait Barılday

Denetleme Kurulu Üyesi Dilara Beliz Mamati

Denetleme Kurulu Üyesi İnci Berra Kuşu

Editör: Nermin İstikbal