banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Deval'in Gemisinde 2. Kaptanın Kolu Kırıldı

Bermuda'nın 350 deniz mili Kuzeydoğusunda Askabat adlı gemide meydana gelen kazada kolu kırılan 31 yaşındaki 2. kaptan Fatih Adanur helikopterle gemiden alındı.

DENİZ TV 17.12.2010, 12:45
3154
Deval'in Gemisinde 2. Kaptanın Kolu Kırıldı

Deval'in Gemisinde 2. Kaptanın Kolu Kırıldı

SeaNews Turkey'in haberine göre, Bermuda'nın 400 deniz mili Kuzeydoğusunda Askabat adlı gemide meydana gelen kazada kolu kırılan 31 yaşındaki 2. kaptan helikopterle gemiden alındı.

Salı günü akşamı, Bermuda'nın 350 mil açığında seyretmekte olan Deval Denizcilik'e ait Türk Bayraklı Askabat adlı 12930 GRT'luk kuru yük gemisinden alınan yardım çağrısında 31 yaşındaki 2. kaptan Fatih Adanur'un üzerine 80-90 kg ağırlığında metal düşmesi sonucu  elinden ve kolundan yaralandığı ve hastaneye kaldırılması gerektiği bildirildi.

Gemi ABD'nin Virginia eyaletindeki Norfolk limanından kalkmış İrlanda'nın Waterford limanına gitmekteydi.

Gemi, ilk temasını Ankara'da bulunan Denizcilik Müsteşarlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'ne yaptı. AAKM, ABD ile temasa geçerek hem sözlü hem de yazılı yardım talebinde bulundu. Merkez, ayrıca ilk müdahale için gemiye tavsiyelerde de bulundu.

Yardım talebinin alınması üzerine ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı'na ait bir helikopter ve bir pervaneli uçak Bermuda'ya giderek buradan gemiye ulaşmayı planladı. Gemi de 6-7 Knots hızla rotasını Bermuda yönüne çevirdi.

Bölgede etkili olan fırtına ve hızı saatte 50 mişli bulan rüzgar nedeniyle helikopter gece gemiye gidemedi. Perşembe sabahı beklendi.

Perşembe sabahı helikopter gemiye ulaştı. Yaralı 2. kaptan gemiden alınarak Bermuda'daki Acil Servise kaldırıldı.

2. Kaptanın kolunda açık yara olduğu ve ağır kanaması bulunduğu bildirildi.

Yorumlar (8)
Ali Türkmen 11 yıl önce
Fırtınada 350-400 mil açıkdan yaralı kurtarmak çok büyük bir iş tebrikler.Yaralı ikinci kaptanımıza da acil şifalar dileriz.
deniz sever 11 yıl önce
Gemi Off Hire oldu diye birleri cok uzulmustur.
ismail beşer 11 yıl önce
dayımın oğluna büyük geçmiş olsun inşallah bir an önce iyileşir ve aramıza döner..
Cemil Adanur 11 yıl önce
Ben abisiyim canımın içi yandı ilk duyduğumda,ama şükürler olsun ki Allah'ıma, bu kadarlan atlattı.En kısa zaman da iyileşmeni Cenab-ı Mevlam'dan diliyorum.Seni seven abin,tekrar gecmişolsun.
osman yılmaz 11 yıl önce
geçmiş olsun fatih abi bende devalde mt morinada stajını yapan bir denizciyim çok üzüldüm allah daha büyük kaz
aydın akgül 11 yıl önce
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM ALLAH EN KISA ZAMANDA ACİL ŞİFALAR VERSİNibrahim sağlambilek 11 yıl önce
sevgili kaptanımıza öncelikle çok çok geçmiş olsun herkesin bildiginin aksine basit bi kaza deildi canlarının kurtulması bir mucizeydi çünkü yaşamayanlar bilmez tekrar tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunar ALLAH sevdiklerinizden ayırmasın canım kaptanımızUzak yol baş kamarot İbrahim SAĞLAMBİLEK ve yardımcı kamarot N.Gökhan ALEMDAR
10 yıl önce
geçmiş olsun karedeşim fatih
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü