banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Uzungöl'deki Duvar Mahkemelik Oluyor

Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl'deki duvar inşaatı yargıya taşınıyor.

DENİZ TURİZMİ 24.12.2008, 00:01
1755
Uzungöl'deki Duvar Mahkemelik Oluyor

Uzungöl'deki duvar mahkemelik oluyor

Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden olan Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl'deki duvar inşaatı yargıya taşınıyor.

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yaptığı açıklamada, Uzungöl'ü yok etmeye kimsenin hakkı olmadığını belirterek, “Bölgenin turizm markası olan Uzungöl'e, Uzungöl sevdalılarıyla sahip çıkacağız. Gösterdiğimiz tepkiler yetkili kurumlarca tasvip edilmedi. Artık sıra mahkemeye geldi. Duvar için idari mahkemeye başvuracağız” dedi.

Uzungöl turizmi üzerine oyun oynandığını ileri süren Soylu, “Bu oyunlara müsaade etmeyeceğiz. Bir turizm markası olan Uzungöl'ü gelecek nesillere emanet etmek için, doğasına yakışır bir şekilde bırakmak istiyoruz. Yüzlerce yöre vatandaşı buradan ekmek parası kazanıp geçimini sağlıyor. Uzungöl yok olursa bölgenin turizmi büyük yara alır” diye konuştu.

Soylu, Uzungöl'ün kaderiyle oynamaya kimsenin hakkı olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Uzungöl üzerinde oynanan oyunlara karşı çeşitli tepkiler gösterdik. Özellikle gölün çevresine yapılan duvarı, Uzungöl'ün özelliğine büyük darbe vurduğu için uygun görmedik. Bu konuda sesimizi duyurmak için çalışmalar yaptık. Tepkilerimiz yetkili kurumlarca tasvip edilmeyince artık sıra mahkemeye geldi. Duvar için idari mahkemeye başvuracağız.”(aa)

 

Yorumlar (2)
yavuz çizmeci 13 yıl önce
Bu duvar pes dedirtecek cinsten. Bunu yapan yapılmasına izin veren imza atan attıran her kimlerse onların sosyolojik ve psikolojik açıdan incelenmesi gerekir. Resmen çirkinlik abidesi yapmışlar. Doğanın oluşturduğu böyle harika bir yeri mahvetmek için ancak bu kadar uğraşılır. Pess yani pess..
bulend temur 13 yıl önce
Benim 2 çocuğu var . ( Bahanemi söylüyörüm) ve Simpsons's filminde bir göle de bir duvar yapmışlardı. Aceba biz mi mi bu zeki diziden esinlendik yoksan onlar mı bizden duydu bilmiyorum.
22
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü