banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mersin'de deniz sezonu sürüyor

Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 24 dereceyi bulduğu UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızkalesi bölgesinde tatil sezonu halen devam ediyor

DENİZ TURİZMİ 05.10.2015, 16:00
Mersin'de deniz sezonu sürüyor

Mersin'de deniz sezonu sürüyor

MERSİN (AA) - Mersin'in Erdemli ilçesinde yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Kızkalesi, 30 dereceyi bulan hava, 24 derecedeki deniz suyu sıcaklığıyla tatil sezonunu sürdürüyor.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede bu yılki turizm sezonunun geçen yıllara göre daha iyi geçtiğini belirtti.

Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının turizmciye can suyu olduğunu belirten Çalışkan, Mersin'in uygun hava koşulları sayesinde halen sezonu kapatmadığını ifade etti.

Yurdun bazı bölgelerinde yağışlı hava etkili olurken Mersin sahillerinde hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının da 24 dereceden aşağı düşmediğini vurgulayan Çalışkan, "Kızkalesi sahilinde yerli ve yabancı turistler halen denize girip güneşlenebiliyor. Deniz sezonunuz halen sürüyor. Hafta sonu için tatil planı yapanları, yaz aylarında denize doyamayanları buraya bekliyoruz" dedi.

Çalışkan, yabancı turistlerin Kızkalesi'ne olan ilgisinin de her geçen gün arttığını kaydederek, kasım ayı ortalarına kadar denize girebildiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
11°
orta şiddetli yağmur
banner102