banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Lübnanlı turistler "Orient Queen II" ile tura çıktı

Panama bayraklı lüks yolcu gemisi "Orient Queen II" ile tura çıkan Lübnanlı turistler, Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.

DENİZ TURİZMİ 03.07.2015, 22:29
4822
Lübnanlı turistler

Lübnanlı turistler Marmaris'te

 Panama bayraklı lüks yolcu gemisi "Orient Queen II" ile tura çıkan Lübnanlı turistler, Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.

Beyrut Limanı'ndan başladığı Ege turu kapsamında Yunan adalarının ardından Marmaris'e ulaşan yolcu gemisi, limanın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Gemide yaklaşık 300 Lübnanlı yolcu ile 110 personel bulunduğu belirtildi.

Turistlerin bazıları günlük turlara katılırken, bazıları ilçe merkezindeki tarihi öneme sahip yerleri ziyaret etti. Marmaris Liman İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Şükrü Tugay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla Orta Doğu piyasasındaki tatil hareketliliğinin arttığını söyledi. Marmaris'e geçmiş yıllarda da gelen "Orient Queen II"nin ilçeye bu sezon ilk seferini gerçekleştirdiğini belirten Tugay, "Bu gemi Beyrut'tan kalkıp Yunan adalarını dolaşıyor.

Türkiye'de ise şimdilik sadece Marmaris Limanı'na uğruyor. Lübnanlı turistler, Marmaris'i çok seviyor. Özellikle gece etkinliklerinden faydalanmak istedikleri için gemi ilçemizden çok geç vakitte ayrılacak" dedi. Geminin bu sezon ilçeye 13 sefer gerçekleştirmesini beklediklerini bildiren Tugay, Ramazan Bayramı döneminde geminin daha sık ve fazla yolcuyla Marmaris'e gelmesini ümit ettiklerini dile getirdi.

Abou Merhi Grubuna ait 103 metre uzunluğunda ve 7 bin 478 grostonluk "Orient Queen II" kruvaziyerinde, spa, spor salonu, kuaför, mağazalar, çocuk kulübü, havuzlar ve jakuziler bulunduğu öğrenildi. Gemi, gece Beyrut'a dönmek üzere Marmaris'ten ayrılacak.

Yorumlar (0)
16
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü