banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Kuşadası'nda yazılı tepki

Kuşadası esnafı, en son yaşanan olayda gemilerle gelen turistlere Tükiye'yi kötüleyen,esnafı kötüleyen bildiriler dağıtlamasına pankartla tepki gösterdi.

DENİZ TURİZMİ 13.08.2010, 09:15
Kuşadası'nda yazılı tepki

KUŞADASI’nda gemilerle gelen turistlerin büyük mağazalara yönlendirilmesi, çarşı esnafının turiste kötülenmesi ve son olarak bir gemi kaptanının dağıttığı “Türkiye’yi terör ülkesi” olarak gösteren bildirilerin ardından iş çığırından çıktı. Barbaros Bulvarı’ndaki İsis Deri Mağazası’nın sahipleri İbrahim Öncel ile Selami Bayraktar, pankart asarak durumu protesto etti. İbrahim Öncel “Bizim yankesici, hırsız olmadığımızı dünyaya duyuracak kimse yok mu” diyerek yetkililerin duyarsızlığından yakındı, “Gelen binlerce turistin beş, on mağazaya yönlendirilmesinden çok sıkıntı çekiyoruz. Ağustos ayının 12’isnde Kuşadası sokaklarında turist göremiyorsanız bu ciddi göstergedir” dedi.

Hırsız değiliz
Pankartta şu mesaja yer verildi:

“Ey büyükler! Bizler de sizin evladınız değil miyiz? Yoksa ağabeylerimizi (?) bizden daha mı çok seviyorsunuz. Kuşadası üç beş acentacı ve onların desteklediği beş on adamın çiftliği midir? Kuşadası için karar verme zamanı geçti bile tavsiye edilen dükkan sistemine ve gemilerdeki çarşıyı karalama kampanyalarına çözüm bulun. Bizler bazılarının iddia ettiği gibi hırsız ve ganimet avcısı değiliz.”

Yorumlar (2)
10 yıl önce
dışarıdan bakılınca o kadar kötü gözüküyorsunuz ki hala toparlanamadınız yaptıklarınızdan ders çıkaramıyorsunuz hatnutçuluk yaparsanız insanları kendi özgür iradesiyle alış veriş yaptırmazsanız az bile bunlar akıllanın.
burak selman 10 yıl önce
İzmir limanında şahit olduğum bir şeyi paylaşıyım kuşadasına belki örnek olabilir.Türk rehberler taksicilerle anlaşıyor ve onlara bahşiş verilmesi için turistler yönlendiriliyor e haliyle payda alınıyordur diye düşünüyorum.Türk rehberler nereye yönlendirirse turistlerde o tarafaa yöneliyor haliyle
5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102