banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Gemi ile Karayipler keşfinin tam zamanı

Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde dünyanın farklı bölgelerinde yaz zamanı. Eğer yağmurlu veya karlı bir günden sımsıcak iklimlere doğru seyahatler planlıyorsanız, o halde bunu gerçeğe dönüştürmenin tam zamanı.

DENİZ TURİZMİ 13.02.2020, 23:20
83
Gemi ile Karayipler keşfinin tam zamanı

Gemi ile Karayipler keşfinin tam zamanı

Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde dünyanın farklı bölgelerinde yaz zamanı. Eğer yağmurlu veya karlı bir günden sımsıcak iklimlere doğru seyahatler planlıyorsanız, o halde bunu gerçeğe dönüştürmenin tam zamanı.

Kış mevsiminin yaşandığı şu günlerde dünyanın farklı bölgelerinde yaz zamanı. Eğer yağmurlu veya karlı bir günden sımsıcak iklimlere doğru seyahatler planlıyorsanız, o halde bunu gerçeğe dönüştürmenin tam zamanı. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için yaz mevsimini yaşayan coğrafyalarda tatil yapabilirsiniz. İşte, o tropik yeryüzü cennetlerinden biri de Karayipler. Karayipler’e gemi turları ile gidebilir, dünyanın bu eşsiz takımadasına keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

 Sımsıcak Gizemli Bir Güzellik

Kuzey Amerika anakarasının güneydoğusunda, Güney Amerika'nın kuzeyinde ve Orta Amerika'nın doğusunda yer alan Karayipler, 700'den fazla ada, adacık ve deniz hayvanı ile dolu Karayip Denizi'ni kapsar. Atlas Okyanusu’nun batısında yer alan Karayipler, tortul kayaçlarla kaplı adalardan ve adacıklardan meydana gelen gizemli bir güzellik. Dünyanın nefes almasını sağlayan mercan birikintileriyle ünlü olan Karayipler, Florida’nın güneyinden Venezuela’nın kuzeybatısına kadar uzanan geniş bir alana sahip.

 Karayip Adaları, mercan kayalıkları, dağlar, tropik ormanlar, alçakta bulunan tarlalar, vadiler, şelaleler ve volkanlar dâhil çok çeşitli bir topografyaya sahip. Karayipler'deki ünlü eko-turizm destinasyonları arasında Cennet Kuş Adası, St. Lucia’daki Balenbouche Malikânesi ve Trinidad'ın Asa Wright Doğa Koruma Alanı var. Hayalet vatoz ve papağan balıklarına ev sahipliği yapan Bonaire'in canlı mercan resifleri de yine Karayipler'de. Beyaz kumlu plajları, Barbados'un engebeli kayalıkları, Saint Lucia'daki Petit Piton gibi yükselen dağlar ve Belize'nin yemyeşil yağmur ormanları da kaçırılmayacak doğal güzelliklerden. Görebileceğiniz yerler kadar yapabileceğiniz de çok şey var burada.

 Karayipler’i Gemi İle Keşfedin

Yüzlerce yıllık tarihi ve antik çağlardan kalan ormanlarıyla büyüleyici bir tarihi yansıtan adanın kendine özgü dokusunu hissedin. Falezlerinden yama dalışları yapın, ayak parmaklarınız arasında kumu hissedin, turkuaz renkli denizinde de yüzmenin keyfini sürün veya Labadee veya Honduras ağaç tepelerinde zipline yaparken adrenalinizi yükseltin. Jamaika'daki basamaklı şelalelerinde dolaşın. Akuamarin rengindeki suyuna dalmak için Karayipler'i ziyaret edin ve şnorkel veya tüplü dalış macerasıyla Karayiplerin su altı yaşamını yakından gözlemleyin. Unutmayın! Sığ sularda turuncu Moochers, Loggerhead deniz kaplumbağaları ve kırmızı yastık denizyıldızı gibi büyüleyici mercan resiflerini ve benzersiz denizanası türlerini de görebilirsiniz.

 Karayipler Gemi Turunda Sizi Neler Bekliyor?

Gemi yolculuğu ile Karayip tatili, konforlu ve rahat geçecektir çünkü gemi turu ile bavul açıp kapama stresine kapılmadan tüm enerjinizi gezip eğlenmeye sarf etmeniz mümkün. Sınırsız eğlence ve aktivitelerle zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz gemi yolculuğunda tırmanma duvarından dans pistine, konser ve partilerden Broadway şovlarına kadar eğlencenin tüm yolları sizin için hazırlanır. Farklı restoran konseptleri ile misafirlerine dünyanın tüm mutfaklarından örnekler veren turlar ile dilediğiniz menüleri seçebilir, beğendiğiniz yemekleri ve atıştırmalıkları dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara yönelik kabinleri ile her kesime hitap eden ve özel aparatlarla tasarlanmış engelli kabinleri ve çocuklu aile kabinleri de bulunan gemilerle rahat-konforlu bir gemi yolculuğu yapabilirsiniz. Ulaşım, transfer, gemide gün içerisindeki tüm aktiviteler ve gece düzenlenen şovlar, gün boyu ikramlar, Türkçe rehberlik hizmetleri ve özel promosyon fiyatlı gemi turları için Cruise arama motoru Cruise Planet’e göz atmanızda fayda var.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü