banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

DTO Deniz Turizmi Okulu Açmak İstiyor

2005 yılında protokolü yapılan ancak halen tamamlanamayan Deniz Ticaret Lisesi inşaatı bir süreliğine durduruldu. Henüz lise inşaatı tamamlanmasada Antalya'da yeni bir projeye imza

DENİZ TURİZMİ 06.03.2009, 09:09
DTO  Deniz Turizmi Okulu Açmak İstiyor

DTO'da okul heyecanı...   

2005 yılında protokolü yapılan ancak halen tamamlanamayan Deniz Ticaret Lisesi inşaatı bir süreliğine durduruldu. Henüz lise inşaatı tamamlanmasada Antalya'da yeni bir projeye imza atılıyor. Deniz Ticaret Odası yönetimi, Akdeniz Üniversitesi'yle işbirliği yaparak Deniz Turizmi Yüksek Okulu açmak istiyor. Oda Başkanı Ahmet Erol, üniversitenin de desteklediği bu projeyle Antalya'da marka haline gelen turizmin yanına deniz turizmini de ekleyeceklerini söyledi.
 
2005 yılında protokolü yapıldı ve inşasına başlandı. Ancak aradan 4 yıl geçmiş olmasına rağmen Deniz Ticaret Lisesi halen tamamlanamadı. Ve inşaat durduruldu. Deniz Ticaret Odası, lisenin tamamlanamamış olmasını bir kenara bırakıp yeni projeler hazırlamaya koyuldu. Deniz Ticaret Odası'nın yeni yönetimi, Antalya'da deniz turizmini canlandırmak adına üniversiteyle işbirliği yaptı. Ve Akdeniz Üniversitesi Turizm Meslek Yüksek Okulu'nda Deniz Turzmi Yüksek Okulu Bölümünü açmak için kolları sıvadı.

Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Erol, Deniz Turizmi Yüksek Okulu Bölümü ile Antalya'ya daha kalifiyeli bireyler kazandıracaklarını söyledi. Türkiye'nin deniz turizminden yılda ortalama 3,5 milyar dolar gelir sağladığını dile getiren Ahmet Erol, Antalya'nın da bu pastadan faydalanmasını istediklerini bildirdi.

Ahmet Erol, bu bölümü açmakta ki amaçlarının deniz turizmini eğitimli kişilere emanet ederek bu sektörü bir endüstri haline getirmek olduğunu söyledi.

 

Yorumlar (4)
İZMİRLİLER 12 yıl önce
DTO İZMİR YONETİMİ ANTALYAYI ORNEK ALIN

TEKRAR EDİYORUZ BU GUNE KADAR İSTANBUL a GIDEN İZMİR GELİRLERİNİ ACIKLAYIN ARTIK

YOKSA BİZ ACIKLAYACAGIZ
Hamdi 12 yıl önce
İzmir'li arkadaşlar sormakla zaman kaybetmesinler..

Bildikleri bir şey varsa yazsınlar..

Yanlış hesap Bağdat'tan döner..Ama sadece konuşmakla olmaz ,iş yapmak lazım .Antalya ,Mersin Yüksek Okul yapıyorda İzmir ne yapıyor..

Taş taş üstüne koyuyuyorlar mı ? , yoksa sadece lafmı ?

İzmir'in şanına yakışır işler yapılsın bizler de alkışlayalım..
Ali CAN 12 yıl önce
DTO'nun Denizcilik Turizm Okulu açmak istemesi elbetteki çok güzel. Bu alanda eksik olan kalifiye eleman ihtiyacının karşılan

ması için atılmış güzel bir adım. Ancak unutulmaması gereken bir konuda branş öğretmenliğidir. Yurdumuzda sayısı 30'u geçmiş bulunan Denizcilik Meslek Liseselerini bir inceleyelim ondan sonra okul açılmadan ne yapılacağı sanırım çok iyi görülecektir.

Yurdumuzda Denizcilik Meslek Liselerinin kuruluşu 20 yıldan fazla olmasına rağmen hala Gemi Yönetim Öğretmeni(GÜVERTE)öğretmeni olmadığı için bu alanda büyük sıkıntılar yaşanmakta, öğretmen ihtiyacı emekli deniz assubayı,emekli deniz subayı ve emekli kaptanlarlarla !!! iş yürütülmeye çalışılmaktadır. İlgilenenlere.
Kamil 12 yıl önce
DTO gemilerden ve üyelerden her yıl 15 milyon dolara yakın aidat vs parası topluyor.

Bu paranın bir kısmını Branş öğretmenlerine verse en kaliteli

öğretmenleri bulur, sorun kalmaz..5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102