banner191

banner148

banner179

banner176

Antalya'daki Kadınlar Plajı Bugün Açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Sarısu'da yaptığı Kadınlar Plajı ugün saat 11.00'de törenle hizmete giriyor

DENİZ TURİZMİ 16.08.2014, 11:06
Antalya'daki Kadınlar Plajı Bugün Açılıyor

Antalya'daki Kadınlar Plajı Bugün Açılıyor

 Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Sarısu'da yaptığı Kadınlar Plajı ugün saat 11.00'de törenle hizmete giriyor

. 08.00- 19.00 saatleri arası kadınlara özel hizmet verecek plaj, akşam da sosyal tesis olarak ailelere hizmet verecek. Tesiste, Konyaaltı'nda olduğu gibi tüm plaj hizmetleri ücretsiz olacak. Aynı zamanda bir sosyal tesis ve yaşam alanı olarak düzenlenen Sarısu Kadınlar Plajı bünyesinde kebab evi, balık evi, kır bahçesi, sahil büfe, market, 6 dükkandan oluşan Sarısu çarşısı, çocuk oyun parkı, spor parkı ve mescit bulunuyor.

Gündüz 08.00- 19.00 saatleri arası kadınlara özel hizmet verecek tesis 19.00- 24.00 saatleri arasında ise karma olarak ailelerin buluşma noktası olacak.

ÇALIŞANLARI DA KADIN

Kadınlar, Konyaaltı sahilinde olduğu gibi sahile yerleştirilen 300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri gibi hizmetlerden ücretsiz faydalanacak. Kadınlar Plajı'nın temizliğinden güvenliğine çalışanları da kadın olacak. Plajda, 6 kadın güvenlikçi ve 2 kadın cankurtaran görev alacak. Akşamları ise personel karma olarak ailelere hizmet verecek.

ULAŞIM ÇOK KOLAY

Engellilerin de unutulmadığı tesiste engellilere plaj ve özel tuvalet yapıldı. Peyzaj düzenlemesi ile çiçek bahçesine dönüştürülen Kadınlar Plajı, kentin yeni sosyal yaşam merkezi haline getirildi. Sarısu'da toplu ulaşım araçlarının son durağında olması nedeniyse Kadınlar Plajı'na ulaşım da çok kolay. Kadınlar, aktarmalı ulaşımın iptal edilerek hatların birleştirilmesiyle, kentin tüm noktalarından tek otobüsle Kadınlar Plajı'na ulaşabilecek.

POZİTİF AYRIMCILIK YAPILACAK

Ak Partili Belediye Başkanı Menderes Türel, pozitif ayrımcılık yaparak Sarısu'da kadınlara özel plaj hizmeti vereceklerini söyledi. Türel, "Ak Parti, engellilere, bayanlara pozitif ayrımcılık konusunu Anayasa'da destekledi ve referanduma götürdü. Halkımız da desteklemek suretiyle yürürlülüğe soktu. Konyaaltı'nda engelli vatandaşlarımız için bir çalışma yaptık. Şimdi bu çalışmayı Sarısu'da ırmağın diğer tarafında yapmak suretiyle, kadınlar plajı adı altında vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Çünkü biz pozitif ayrımcılık öngören herkese, ayırt etmeden hizmet etmek zorundayız" dedi.

ANTALYA'DA İLK DEĞİL

Kadınlar Plajı'nın Antalya'da ilk olmadığını dile getiren Türel, "Kent tarihçisi Hüseyin Çimrin'in yazdığına göre 1930-1940 arasında kentimizde uygulanan hizmet. Cumhuriyetin ilk yıllarında olan kadınlara pozitif ayrımcılığı, aradan 80 sene geçtikten sonra hatırlayabilmek ve bu konuda adım atabilmek bize düştüyse ben bu konudan büyük memnuniyet duyuyorum. İsteyen kadınlar plajında yüzer, isteyen yan tarafta yüzer. Biz herkese hizmet vermek zorundayız. İsteyen istediği gibi, inançlarını, özgürlüklerini bu ülkede yaşayabilmelidir" diye konuştu.

Yorumlar (4)
Ahmet ÜSTÜN 6 yıl önce
Plajın balıklardan arındırılması lazım. Onun için plajın çevresi duvarlarla çevrilmeli. Çünkü balıkların bayanları görmesi mahremiyeti bozar!!!! Bizlerde günaha ortak olmuş oluruz, allah korusun!!!!!
Yusuf 6 yıl önce
İyi fikir aslında, böylece evli barklı kadınlar orada uslu uslu oturur, bizde plajlarda bekar hayatımızı yaşarız.Öyle nedir ailece plaja git ve gözünü kumdan ayırma.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Antalya gibi bir yerde kadınlara özgü bir plaj açılması karanlığa açılan bir kapı gibidir. Tatilimi geçirdiğim Yalova/Armutlu da bikini ile haşame yan yana denize giriyorlardı. Kur'an da avret yerlerinizi örtün dediğine göre klasik bir kadın mayosu yeterli görülmektedir. Kur'an da Araf 31 ayette Allah kadın erkeğin mescitlerde bir araya gelmesini yemesini içmesiini buyururken bu ayrımcılık neden? Antalya daki bu ayırımcılık, ötekileştirmek karanlığa atılmış bir adım olup Kur'an a karşıdır. Bedava yapmak daha da vahimdir.Anayasa ya aykırıdır. Kur'an okuyarak doğru yolu bulmak mümkündür. Allah yardımcımız olsun. www.refikakdogan.com
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Gemi Kurtarmaya genel nüdür olacak kişişin o meslekte uzun yıllar çalışmış, UZMANLAŞMIŞ uzakyol ehliyetli,çalışkan dürüst kişilerden olması gerektiği yorumumu kendi kulvarında veremediğim içim bu yerde gömdermeyi denemek istedim. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?