banner191

banner148

banner179

banner176

Van Gölü'ne Lazer Tekneler Geldi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Yelken Spor Kulübüne, Bitlis Valiliği ve Yelken Federasyonu tarafından iki lazer tekne alındı.

DENİZ SPORLARI 19.05.2009, 03:26
Van Gölü'ne Lazer Tekneler Geldi

Van Gölü'ne Lazer Tekneler Geldi

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz yaptığı açıklamada, Tatvan'daki Yelken Spor Kulübüne lazer tekne alımı yaptıklarını söyledi.

Kulüpte lazer tekne olmadığı için, bu spora ilgi duyan çocukların, optimist yelken yarışı dışında, diğer yarışmalara katılamadığını anımsatan Yılmaz, alınan bu lazer tekneler sayesinde bundan sonra lazer sınıfı yelken yarışına, Tatvan Yelken Spor Kulübü'nün de katılacağını belirtti.

Tatvan'da yelken sporuna ilgi duyan çok sayıda gencin bulunduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

''Yelken kulübümüzde çok önemli sporcular yetişiyor. Bu çocuklarımız 15 yaşından sonra, kulüpte lazer tekne bulunmadığı için bu sporu bırakmak zorunda kalıyordu. Göreve başladıktan sonra, bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için harekete geçtik. Teknelerden birini Valilik olarak biz satın aldık. Diğerini de Yelken Federasyonumuz aldı. Bu tekneleri kulübümüze teslim ettik. Çocuklarımız bu spora, 15 yaşından sonra da devam edecek. Kulübün kıyafetleri de Tatvan Kaymakamlığı tarafından karşılandı.''

Yelken kulübünden Bitlis'i, ülkede, Avrupa ve dünyada temsil edecek sporcular çıkacağına inandığını söyleyen Yılmaz, ilçedeki gençlerin yelken konusunda çok istekli olduğunu ifade etti.

Vali Yılmaz, ''Spor emirle yapılan bir iş değil. Spor, severek yapılır. Tatvan'da gençliği destekleyen bir kaymakamımız var. Bitlis ve Tatvan'da bazı spor dallarında müthiş bir gelişme var. Diğer ilçelerimizde de spor alanında gelişmelerin olması için çalışmalarımız olacak. Van gölünü sadece seyretmeyeceğiz. Burada su sporlarını geliştirmek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz'' diye konuştu.

Van Gölü'nün su sporları konusunda çok önemli bir yer olduğunu belirten Vali Yılmaz, Türkiye Yelken Şampiyonası yarışlarının, Van Gölü'nde yapılması için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.

Nemrut Kayak Tesisleri'nin kış sporları, Van Gölü'nün ise yaz sporları açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Yılmaz, Türkiye'de bu özellikleri bünyesinde barındıran yerlerin çok az olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?