banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Sujeti Şampiyonası Bodrum'da Yapıldı

Sujeti Şampiyonası Bodrum'da Yapıldı Türkiye Su jeti Şampiyonası'nın 1'inci ayak yarışları, Bodrum, Kumbahçe Sahili'nde yapıldı.

DENİZ SPORLARI 21.04.2014, 14:00
2136
Sujeti Şampiyonası Bodrum'da Yapıldı

Sujeti Şampiyonası Bodrum'da Yapıldı

Sujeti Şampiyonası Bodrum'da Yapıldı Türkiye Su jeti Şampiyonası'nın 1'inci ayak yarışları, Bodrum, Kumbahçe Sahili'nde yapıldı.

Bodrum Motosiklet Kulübünün ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Denizciler Derneği ve Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneğinin desteğiyle gerçekleştirilen yarışlar, 2'si kadın 26 sporcunun katılımıyla Kumbahçe sahilinde yapıldı.

15 tur şamandıra dönülen ve zamana karşı yapılan 'endurance' denilen kapalı park yarışı zorlu bir mücadele oldu. Yarışlarda, Yamaha stock slalom ve Yamaha stock drag kategorilerinde İsmail Koca, open class slalom ve open class drag kategorilerinde Ali Komşusu ve kadınlar kategorisinde ise Ahu Atmaca birinci oldu.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ın katılımıyla Kumbahçe sahilinde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, şampiyonayla federasyona yeni sporcular kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Federasyon olarak Türkiye'de sporu geliştirmek, gençleri spora özendirmek için bu tür etkinlikleri artırmayı planladıklarını ifade eden Şefkatlioğlu, "Uluslararası arenada mücadele edebilecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Türkiye'nin su jeti dalında da önemli sporcuların yetiştiğini bu şampiyonayla göstermiş olduk" diye konuştu.

İlk etap yarışların tamamlanmasının ardından etap birincisi olan Ali Komşusu isimli yarışmacı flyboard gösterisi sundu.

Deniz üstünde yaptığı hareketlerle büyük beğeni toplayan Komşusu izleyenlerden büyük alkış aldı. Yaklaşık bir saat süren gösteri sonunda yarışlar kaldığı yerden devam etti.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Karikatürü Tümü