banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Sporcumuz Lena Aylin 3.lüğü Sürdürüyor

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda Rüzgarın Kuvvetini artırmasıyla Mücadele de kızıştı. Her bir yarışta yaşanan düşüşler ve çarpışmalar yarışın seyrini de artırdı.

DENİZ SPORLARI 12.08.2011, 02:08
2474
Sporcumuz Lena Aylin 3.lüğü Sürdürüyor

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda rüzgarın kuvvetini artırmasıyla mücadele de kızıştı. Her bir yarışta yaşanan düşüşler ve çarpışmalar yarışın seyrini de artırdı.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası 4. günü yaklaşık 50 km’ye varan rüzgar hızıyla güzel görüntüler ortaya çıkardı. 25 ülkeden 63 erkek 19 kadın sporcu arasındaki mücadele de kızıştı.

Erkekler ve Kadınlar kategorisinde ardı ardına yapılan 3 yarışla birlikte şampiyona’da toplam 7 yarış sonuçlandı.

Günün son yarışı 7. Yarışta şamandıra dönüşlerindeki çarpışmalar ve düşüşler seyircilere de heyecanlı anlar yaşattı.

ERKEKLER 7. YARIŞINDA FAVORİ İSİMLER FİNALDE YER ALAMADILAR

7. yarış 1.cisi Fransız Cyril Moussilmani olurken, 2. Amerikalı Micah Buzianis, 3. Fransız Julien Quentel oldu. Antoine Albeau 9. Björn Dunkerbeck 14. oldu.

Dunkerbeck 6. Yarışı kazanarak liderlik mücadelesini sürdürdü. 6. Yarışda 2. Peter Volwater, 3. Josh Angulo oldu.

Erkeklerde 5. Yarışta son 2 yılın Dünya şampiyonu Fransız Antoine Albeau Alaçatı’daki ilk 1.ciliğini elde ederken, Favori isim Björn Dunkerbeck 5. oldu.

ERKEKLER VE KADINLAR GENEL KLASMAN

Björn Dunkerbeck liderliğini sürdürürken, Finian Maynard 2. Micah Buzianis 3. durumda. Türk sporcularından Enes Yılmazer 18. Bora Kozanoğlu ise 24. sırada yarışa devam ediyor.

Kadınlar genel klasmanda ise, İsviçreli Karin Jaggi liderliğini korurken, 2.liğe Fransız Valerie Arrighetti, 3. ise Türk sporcu Lena Aylin Erdil oldu. Çağla Kubat ise 11. sırada yer alıyor.

Kadınlar 7. yarışta 2010 Dünya Şampiyonu Karin Jaggi 1. Fanny Aubet 2. Valerie Arrighetti 3. oldu. Lena Aylin Erdil 4. Çağla Kubat 12. sırada yer aldı.

Kadınlar kategorisinde 6. yarışta Fransız Alice Arutkin 1. olurken, Karin Jaggi 2. Aruba’lı Sarah Quita- Offringa 3. oldu. Lena Aylin Erdil 10. Çağla Kubat 11. sırada yarışı tamamladı.

5. yarışı Genel Klasman 1.cisi İsviçre’li Karin Jaggi kazanırken, Fransız Valerie Arrighetti 2. Lena Aylin Erdil 3. oldu. Bu yarışta da şanssızlık yaşayan Çağla Kubat 11. oldu.


Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışlar hergün saat 11.00’de başlayarak 13 Ağustos Cumartesi günü koşulacak final yarışları ile sona erecek.

Çağla Kubat Windsurf Academy’de yarın yarışlar sonrasında Redbull Nite Ride Party ile gece yapılacak windsurf showla bir ilke imza atılacak.

 

·         PWA Windsurf Dünya Kupası  Erkek – Kadın kategorilerinde yarışlar
·         BMW X1 Sunset Party
·         Red Bull Night Ride Party
·         Rowenta Summer Dance Party
·         Power FM DJ FUNKY C
·         Pegasus “SUP” challenge (Surf üzerinde kürekle ayakta yarış)
·         Pegasus Surf Simulatör
SPONSORLAR;
·         Ana sponsor : Pegasus Airlines
·         Co- Sponsor: Rowenta
·         Destek Sponsorları: Watsons, Solto, Budget, BMW ; Jansport, Vans
·         Medya Sponsorları:  Power FM, CNN TURK
 

 

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Karikatürü Tümü