banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Martı Marina Federasyon Kupası Sonuçlandı

Martı Marina Federayon Kupası Optimist ve Laser Yarısları, 17 -22 Mayıs 2011 tarihleri arasında MARTI OTEL ev sahipliğinde Orhaniye / Muğla’da gerçekleştirildi.

DENİZ SPORLARI 24.05.2011, 09:59
2243
Martı Marina Federasyon Kupası Sonuçlandı

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2011 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Martı Marina Federayon Kupası Optimist   ve Laser Yarısları, 17 -22 Mayıs 2011 tarihleri arasında MARTI OTEL ev sahipliğinde Orhaniye / Muğla’da gerçekleştirildi. 

Optimist Avrupa Şampiyonası için seçme yarısı niteliğini taşıyan yarışlarda ayrıca, Ferdi Klasman sonuçlarına göre belirlenen 16 ekip 17 – 19 Haziran 2011 de gerçeklesecek “Takım Yarışı Türkiye Sampiyonası” na katılmaya hak kazandılar.

Laser sınıfı için de Seçme Yarışı niteliğini taşıyan yarışlara, 18 il’den 39 kulup ve 1 ferdi katılım sağlanırken, Optimist yarışlarına 19 il 43 kulub ve 6 ferdi katılım sağlandı. 

18 Mayıs Çarşamba günü başlayan yarışlarda;  Optimist sınıfında toplam  12 yarış sonucunda dereceye giren sporcular;
 

Optimist Genel 
1. Ömer Işık   Körfez Yarımca Yelken Kulübü
2. Şazi Kerem Balanlı  Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü
3. Barbaros Hekimoğlu     Karşıyaka Spor Kulübü
4. Nogay Dökmeci Uno-Marmara Yelken Kulübü
5. Mert Tuncel Martı Marina Yelken Kulübü
Optimist Kız
1. Bensu Türkmen Martı Marina Yelken Kulübü
2. Sedef Şener İstanbul Yelken Kulübü
3. Leyla Şenocak Çeşme Yelken Kulübü
Optimist Junior 
1. Ege Karaman Era Bodrum Yelken Kulübü
2. Burak Kahrat  Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü
3. Ege Eros Güven B.B. Bodrum Yelken Kulübü
 

17-19 Haziran tarihlerinde Türkiye Takım Şampiyona’sına katılacak 16 Ekip

 

TÜRKİYE TAKIM ŞAMPİYONASI

17-19 HAZİRAN 2011

 

 

 

S.NO

KULÜBÜ

TOPLAM

1

KARŞIYAKA SP.KLB.YELKEN ŞB.

97

2

ERA BODRUM YELKEN KLB.

105

3

UNO - MARMARA YELKEN KLB.

116

4

İSTANBUL YELKEN KLB.

154

5

ARM URLA YELKEN GENÇ.SP.KLB.

164

6

B.B.BODRUM SP.KLB.

192

7

GS.SP.KLB.YELKEN ŞB.

237

8

FB.SP.KLB.YELKEN ŞB.

251

9

ÇEŞME YELKEN KLB.

254

10

TURGUTREİS BLD.YELKEN KLB.

301

11

MARTI MARİNA YELKEN KLB.

321

12

SİNOP KARADENİZ YELKEN KLB.

347

13

GÖCEK YAT KLB.

376

14

SAMSUN YELKEN KLB.

377

15

FOÇA YELKEN KLB.

442

16

GÖKOVA YELKEN KLB.

460



Laser 4.7 sınıfında gerçekleştirilen 11 yarış sonucunda dereceye giren sporcular;

Laser 4.7 Genel 
1. Mustafa Sergen Birincioğlu Sinop Karadeniz Yelken Kulübü
2. Mehmet Türkmen Gökova Yelken Kulübü
3. Mete Sayın Fenerbahçe Spor Kulübü 
Laser 4.7 Bayan
 1. Sevim Sırma Karaca Uno-Marmara Yelken Kulübü
2. Selin Başeğmez Fenerbahçe Spor Kulübü
3. Zeynep Yentür Fenerbahçe Spor Kulübü
Laser 4.7 Junior
1. Asil Örgen Çeşme Yelken Kulübü
2. Altan Yazıcı Fenerbahçe Yelken Kulübü
3. Deniz Dağdelen Karşıyaka Spor Kulübü
 
Laser Radial sınıfında toplam 11 yarış sonucunda, dereceye giren sporcular;

Laser Radial Genel
1. Levent Ahıskalı Galatasaray Spor Kulübü
2. Alp Rodopman Fenerbahçe Spor Kulübü
3. Bahadır Ekin Karşıyaka Spor Kulübü
Laser Radial Bayan
 1. Nazlı Hilal Karadeli Fenerbahçe Spor Kulübü
2. Simge Serim İstanbul Yelken Kulübü
3. Pınar Kaynar İstanbul Yelken Kulübü

Laser Radial Genç
1. Alp Rodopman Fenerbahçe Spor Kulübü
2. Abdullah Bağlıca Fethiye Belediye Spor Kulübü
3. Okan Arın İstanbul Yelken Kulübü
 
Laser Standart sınıfında toplam 12 yarış sonucunda,dereceye giren sporcular; 

Laser Standart Genel
1. Utku Gönener Fenerbahçe Spor Kulübü
2. Barbaros Tuna Konak Belediye Spor Kulübü
3. Can Bayülken İstanbul Yelken Kulübü
 Laser Standart Genç
1. Can Bayülken İstanbul Yelken Kulübü
2. Anıl Berk Baki İstanbul Yelken Kulübü
3. Mithat Can Alagöz Foça Yelken Kulübü

Martı Marina Federasyon Kupası Optimist ve Laser Yarışlarında aşağıdaki isimler TYF adına görev almışlardır.
TYF Yarıs Sorumlusu : Neylan Günay
TYF Mali Sorumlusu : Tevfik Görkemli
TYF Optimist Sınıf Komite Baskanı: Ayça Doğukan
TYF Sınıf Antrenörü: Ayda Ünver
TYF Laser Sınıf Komite Baskanı: Semih Utku
TYF Laser Sınıf Antrenörü: Kemal Muslubas/ Ben Lynch/ Burçin Yılmaz

Tüm Sporcularımızı, Hakemlerimizi, Antrenörlerimizi, Kulüplerimizi ve İdarecilerimizi kutlarız.

 

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü