banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Çeşme turizmine yelken rüzgârı

DENİZCİLİK şirketi Arkas’ın, Ege’de yelken turizmini geliştirmek ve iki yaka arasındaki dostluğu pekiştirmek amacıyla başlattığı Çeşme’nin ilk uluslararası yarışı ‘Arkas Aegean Link Regatta’ sona erdi.

DENİZ SPORLARI 28.08.2017, 15:07 Nermin İstikbal
Çeşme turizmine yelken rüzgârı

DENİZCİLİK şirketi Arkas’ın, Ege’de yelken turizmini geliştirmek ve iki yaka arasındaki dostluğu pekiştirmek amacıyla başlattığı Çeşme’nin ilk uluslararası yarışı ‘Arkas Aegean Link Regatta’  sona erdi.

45 yarışçı tekne ile birlikte 500’ün üzerinde yelkencinin katıldığı 4 gün süren yarışlarda Çeşme turizmine yeni bir soluk oldu. Yarışlara 11 kişilik ‘Arkas Flying Box’ ekibiyle birlikte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas da katıldı. 11 kişilik Arkas Sailing Team ile yarışlarda mücadele eden Bernard Arkas, kendisinin Çeşmeli olduğunu ve 6 yaşından itibaren optimistle başladığı yelken sporuna devam ettiğini belirtti. Arkas, “Yelken takımını kurduk, yurtdışındaki takımları görünce, ‘Burada neden yapmıyoruz?’ dedik. Bodrum’da 6 yıl hem yarıştık hem de sponsorluk yaparak aslında bu anlamda bir antrenman yapmış olduk. Daha sonra bunu Çeşme’ye taşımak istedik. Hayalim 5-6 sene sonra marka olmuş bir yarışa ev sahipliği yapabilmek” dedi.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102